Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8173
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Śnieżka znów otwarta

Piątek, 21 lutego 2020, 7:31
Aktualizacja: Niedziela, 23 lutego 2020, 9:25
Autor: WAC
Karkonosze: Śnieżka znów otwarta
Fot. KPN
Karkonoski Park Narodowy wczoraj (20.02) zdecydował o otwarciu zamkniętych w ostatni poniedziałek szlaków prowadzących na szczyt Śnieżki.

Przypomnijmy. Decyzja o zamknięciu dla turystów szlaków wiodących na najwyższy szczyt Karkonoszy zapadła z powodu silnego wiatru i zagrożenia zerwania poszycia dachu obserwatorium meteorologicznego. Na kilka dni nie można było wędrować szlakiem czerwonym i czarnym tzw. zakosami oraz szlakiem czerwonym, biegnącym Czarnym Grzbietem, na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem niebieskim (Drogą Jubileuszową) na szczyt Śnieżki.

Jak poinformował wczoraj po południu KPN, będący właścicielem obserwatorium na Śnieżce Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB uporał się z zabezpieczeniem uszkodzonego poszycia górnego spodka. W tej sytuacji przystąpiono do usunięcia blokad na szlakach i informacji o zamkniętych odcinkach.

Na szczycie jest już bezpiecznie - informuje KPN. - Blachy, które mogły być zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi są na powrót umocowane.

Twoja reakcja na artykuł?

36
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
6
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group