Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8635
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Śnieżka pod Śnieżką

Czwartek, 14 czerwca 2018, 7:54
Aktualizacja: Sobota, 16 czerwca 2018, 7:47
Autor: WAC
Karpacz: Śnieżka pod Śnieżką
Fot. Użyczone
Pacjenci Centrum Medycznego Karpacz S.A., którym stan zdrowia nie pozwala na zdobycie najwyższego szczytu Karkonoszy mogą już z bliska zobaczyć jego miniaturę. Makieta Śnieżki stanęła przed budynkiem placówki.

Uroczyste otwarcie makiety najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki wraz ze znajdującym się tam Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym i Kaplicą św. Wawrzyńca odbyło się 12 czerwca.

Twórcą makiety Śnieżki jest Tadeusz Baczuń, wieloletni pracownik Centrum Medycznego Karpacz SA – wychowawca, opiekun pedagogiczny dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Wśród gości imprezy nie zabrakło burmistrza Karpacza Radosława Jęcka, przewodniczącej Rady Miejskiej Ewy Walczak, radnych, proboszcza parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Zenona Stonia oraz pacjentów i pracowników Centrum Medycznego Karpacz, uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Centrum Medycznym Karpacz SA wraz z opiekunami i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu - Szkoły 707.

Po części oficjalnej, podczas której między innymi dokonano symbolicznego, poprzez przecięcie wstęgi, odsłonięcia makiety zaproszono wszystkich uczestników do udziału w biegu - Sztafecie na 1602 m. Dla uczestników pikniku przygotowano też poczęstunek, gry i zabawy, konkurs wiedzy o Śnieżce wraz z nagrodami, a na najmłodszych czekała wata cukrowa, bańki mydlane i malowanie twarzy.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów: literackiego i plastycznego, organizowanych przez Niepubliczną Szkołę Podstawową - Szkołę 707 w Karpaczu dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych powiatu jeleniogórskiego. Tematyka konkursów była związana z ustanowieniem św. Wawrzyńca patronem Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
162
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Akrobatyka na Złotniczej
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group