Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7600
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Śnięte ryby w Kamiennej

Piątek, 20 maja 2016, 7:41
Aktualizacja: Sobota, 21 maja 2016, 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Piechowice: Śnięte ryby w Kamiennej
Fot. Okręg PZW w Jeleniej Górze
– W rzece Kamienna w Piechowicach odkryto wczoraj (19.05) masowe śnięcie ryb – alarmuje Joanna Spychała z jeleniogórskiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. O sprawie powiadomiono już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Urząd Miasta w Piechowicach. – To już trzecie zatrucie ryb w ciągu ostatnich 10 lat – dodają wędkarze.

Na razie na temat przyczyny zatrucia ryb nikt oficjalnie wypowiadać się nie chce, mimo że są pewne podejrzenia kto zatruł wodę. - Na podstawie obszarów, na których odkryliśmy śnięte ryby, możemy domyślać się skąd pochodzi zanieczyszczenie, ale ze wskazaniem winnego musimy poczekać na oficjalne wyniki badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – mówi Paweł Kłobucki, ichtiolog Okręgu PZW w Jeleniej Górze.

Okręg PZW w Jeleniej Górze zapowiada, że po ustaleniu winnego wystąpi do sprawcy o odszkodowanie, które na gorąco oszacowano na około 100 tys. zł. – Są to koszty nie tylko tegorocznego zarybienia, ale również straty ryb z zarybień w latach poprzednich, jak i koszty z zakresu zagospodarowania rzeki i ochrony wód oraz finansowania działania społecznej straży rybackiej – wymienia Paweł Kłobucki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group