Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2537
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Śnieg daje popalić kierowcom

Sobota, 14 lutego 2009, 19:00
Aktualizacja: 19:02
Autor: Mar
JELENIA GÓRA/ REGION: Śnieg daje popalić kierowcom
Fot. Leszek Jeziółkowski
Coraz bardziej zaśnieżone drogi, zamarzająca breja i lód na jezdni powodują, że lepiej nie wybierać się w podróż nawet w Jeleniej Górze. Policja apeluje, lepiej nie jechać do Szklarskiej Poręby i Jakuszyc. Tam jest teraz najgorzej i bez łańcuchów szybko można wylądować w rowie.

- Czeski TIR wjechał bez łańcuchów do Polski i przez Szklarską Porębą zablokował drogę – mówi oficer prasowy jeleniogórskiej policji Bogumił Kotowski – w końcu udało się go doholować do najbliższego parkingu, a przez ten czas, policjanci w Piastowie zatrzymywali ciężarówki jadące do Czech.

Policja interweniowała przy 5 kolizjach, przy kilku następnych kierowcy tylko spisali oświadczenia. Można więc liczyć, że w Jeleniej Górze doszło do kilkunastu zdarzeń. Na zdjęciach nadesłanych nam przez internautę samochody leżą w rowach w Podgórzynie, w Marczycach nad zalewem i w Zachełmiu.

W Jeleniej Górze przy ulicy Łomnickiej kobieta prowadząca samochód nie dostosowała szybkości do panujących warunków i uderzyła w stojące na poboczu drzewo. Na szczęście nic się jej nie stało.

- Lepiej dzisiaj nie wybierać się w drogę, chyba, że nie ma innego wyjścia – apeluje Bogumił Kotowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group