Jelenia Góra: SMS Gliwice ogrywa KPR II

Piątek, 29 stycznia 2010, 19:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 lutego 2010, 13:34
Autor: ahawer
Szczypiornistki KPR–u II Jelenia Góra przegrały dziś na własnym parkiecie w ważnym meczu o pierwszą „czwórkę” z SMS Gliwice 25:29.

Mecz rozpoczął się „bramka za bramkę”, po 12. minutach było 6:6, a po 20. minutach było 10:11, w tym pięć bramek KPR zdobył z rzutów karnych. Szczególnie dobrze w tym okresie gry reprezentowała się Martyna Popielarz, jej silne rzutu z dystansu zawsze znajdywały drogę do bramki. Do przerwy na tablicy widniał remis15:15.

Po zmianie stron ślązaczki ostro ruszyły do ataku i po ośmiu minutach prowadziły czterema bramkami (16:20). Podopieczne Dili Samadowej popełniały sporo błędów w ataku, co sukcesywnie wykorzystywały przyjezdne zdobywając głównie bramki z kontry. Tylko świetna gra Karoliny Muras, która z drugiej linii zdobyła dziś dziewięć bramek pozwoliła zmniejszyć straty, które w 46. minucie wzrosły już do ośmiu bramek. SMS wygrywał już 18:26.

Dziewczęta ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gliwicach to wyjątkowo uzdolnione szczypiornistki. Pomimo swojego jeszcze bardzo młodego wieku grają niezwykle szybką i składną piłkę. Bardziej doświadczone jeleniogórzanki miały sporo problemów by przebić się przez ich silną obronę.

Jeszcze na pięć minut przed końcowym gwizdkiem jeleniogórzanki zbliży się do SMS-u na trzy bramki (25:28) i pojawiła się jeszcze nadzieja na korzystny dla nas wynik. Jednak przez cztery minuty żadna z ekip nie potrafiła już zdobyć gola, a dopiero na sam koniec gliwiczanki podwyższyły wynik na 25:29 i wygrały zasłużenie całe spotkanie.

KPR II – SMS Gliwice 25:29 ( 15:15)

KPR II: Szalek, Kuc – Muras 9, Popielarz 6, Łoniewska 3, Konsur 3, Rykaczewska 3, Marceluk 1, Rajfur, Świdzińska, Romanow.