Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 6556
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śmierć w samotności. Zainteresuj się losem sąsiadów

Środa, 27 kwietnia 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Śmierć w samotności. Zainteresuj się losem sąsiadów
Fot. Angela
W minioną niedzielę w jednym z mieszkań przy ul. Kiepury odkryto zwłoki starszej, samotnej kobiety. O tym, że lokatorka od kilku dni nie wychodziła z domu policję poinformowała sąsiadka. Na pomoc było jednak za późno.

Wszystko zdarzyło się pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych około godz. 18.00, w bloku przy ul. Kiepury 18 w Jeleniej Górze. Zaniepokojona losem sąsiadki kobieta najpierw pukała do jej drzwi i prosiła, by lokatorka się odezwała. Nikt nie reagował, więc wezwano policję. By dostać się do mieszkania na pierwszym piętrze potrzebna była pomoc strażaków. Po wejściu do środka okazało się, że 74 – letnia kobieta nie żyje.

- Policjanci i strażacy weszli do mieszkaniu przez okno. Okazało się, że w środku była zmarła 74-letnia jeleniogórzanka, która mieszkała samotnie. Po oględzinach i analizach stwierdzono zgon naturalny i wykluczono, by do śmierci lokatorki mogły się przyczynić osoby postronne – mówi poinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci i strażnicy miejscy apelują do mieszkańców by nie pozostawali obojętni na los starszych, samotnych ludzi, którzy często nie mają przy sobie żadnej rodziny i zdani są sami na siebie. Czasami zapukanie do drzwi w odpowiednim momencie może uratować komuś życie. Osoby chore, niepełnosprawne czy w podeszłym wieku mogą potrzebować pomocy. Zgłoszenie odpowiednim służbom informacji o ludziach, którzy dłuższy czas nie wychodzą z domu, nie mają środków do życia, czy w czasie zimy przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach, nie jest tylko dobrym uczynkiem, ale obowiązkiem każdego z nas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group