Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8063
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Śmierć motocyklisty na feralnym skrzyżowaniu

Niedziela, 27 czerwca 2010, 18:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 7:53
Autor: TEJO
REGION: Śmierć motocyklisty na feralnym skrzyżowaniu
Fot. MT
Tragicznie zakończyła się kraksa na skrzyżowaniu Karpacz – Miłków. Zderzenia z samochodem osobowym nie przeżył motocyklista. Wypadek wydarzył się dziś po południu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa motocyklistów ze Świebodzic podążała w stronę Karpacza. Z przeciwnej strony jechało osobowe mitsubishi, którego kierowca – chcąc skręcić do Miłkowa – wymusił pierwszeństwo i doszło do zderzenia. Według świadka wypadku motocyklista jechał szybko i nie miał szans, aby zatrzymać jednoślad.

Policja ustala przyczyny tragedii. To pierwsza w tym roku śmiertelna ofiara wypadku drogowego z udziałem motocykla.

Nasz komentarz
Ponad 16 tysięcy internautów obejrzało nagranie programu wyemitowanego 2 lutego przez Jelonkę TV, a dotyczącego skrzyżowania, na którym dziś zginął motocyklista. Już wcześniej wydarzyło się tam wiele bardzo groźnych wypadków. W programie ukazałem jak kierowcy ignorują znak stopu, mijają je z dużą prędkością, pojawiło się również mnóstwo komentarzy. W programie – ze strony zarówno starosty Jacka Włodygi, jak i podinsp. Macieja Dyjacha, naczelnika drogówki, padły obietnice ustawienia znaków ostrzegawczych i namalowania odpowiednich pasów, które mogłyby zapobiegać nieszczęściom. Obietnice później powtórzono w rozmowie telefonicznej z naczelnikiem Dyjachem, ale ich w całości nie zrealizowano. Znak się co prawda pojawił, ale malowania - zabrakło. Pozostaje mieć nadzieję, że panowie: starosta i naczelnik zapalą choć świeczkę w miejscu, gdzie do tej tragedii doszło. Chyba zapobiegawczo ustawiono tam tabliczkę z numerem telefonu pomocy drogowej. Proponuję postawić jeszcze reklamę zakładu pogrzebowego.
Mam świadomość, że główne zdjęcie może bulwersować. Zostało jednak ono zamieszczone z rozmysłem. Policyjni psychologowie przekonują, że takie zdjęcia najlepiej działają na wyobraźnie użytkowników dróg. Wolę tysiące zbulwersowanych Internaurów i choć jedną ofiarę mniej w wypadkach drogowych.
Marek Tkacz - wydawca Jelonki.com.

Zobacz program: Skrzyżowanie śmierci (2 lutego 2010).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (233)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group