Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3843
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Służby tłumaczyły, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Wtorek, 12 lipca 2016, 14:49
Aktualizacja: Środa, 13 lipca 2016, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Służby tłumaczyły, jak bezpiecznie spędzić wakacje
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (11.07) na jeleniogórskim Placu Ratuszowym organizacje zrzeszone w Karkonoskiej Koalicji Na Rzecz Bezpieczeństwa edukowały dzieci i młodzież, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Choć nie wszystkie jednostki należące do grupy pojawiły się w centrum Jeleniej Góry, to ci, którzy nie zawiedli zapewnili uczestnikom moc atrakcji, a jednocześnie wiedzy.

W poniedziałkowe przedpołudnie można było spotkać się z policjantkami, strażą pożarną, strażą miejską, a także zasięgnąć informacji przy stoiskach leśników, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz obejrzeć dzieła stworzone przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze.

Tradycyjnie Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej opowiadał o zasadach bezpieczeństwa, zachęcał do udziału w warsztatach artystycznych, korzystania ze stoisk pozostałych służb i organizacji oraz przejażdżki w miasteczku ruchu drogowego, dzięki czemu można było poznać podstawowe znaki.

- Jeleniogórska policja włącza się w szeroką akcję „Bezpieczne wakacje”. Będą to działania skierowane przede wszystkim do dzieci ze szkół i przedszkoli. Uczulamy, jak zachować się bezpiecznie nad wodą, w górach i jak być bezpiecznym w swoim mieście – powiedziała podinsp. Małgorzata Gorzelak z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przyznając jednocześnie, że najmłodsi bardzo chętnie przymierzają strój i sprzęt, który służy m.in. przy zabezpieczaniu meczów piłkarskich.

Kolejne spotkanie z „Bezpiecznymi wakacjami” już w najbliższy piątek (15.07) o godz. 11:00 na Placu Piastowskim w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group