Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6562
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Słupki graniczne w biało–czerwonych koszulkach

Piątek, 27 czerwca 2008, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Słupki graniczne w biało–czerwonych koszulkach
Fot. ŁOSG
185 znaków granicznych na blisko 80 kilometrowym odcinku granicy państwowej z Niemcami odzyska dawny blask. Wszystko to po spustoszeniu, jakiego wśród „pachołków” dokonali wandale i… turyści. Na słupki nakładane są specjalne osłony z tworzywa sztucznego.

Wielu przyjęło wejście Polski do układu Schengen jako sygnał, że słupki graniczne nie są nikomu do niczego potrzebne. – Odwiedzający tereny przygraniczne niejednokrotnie postanawiali zabrać ze sobą na pamiątkę kawałek granicy – mówi kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Największą popularnością cieszyły się słupy graniczne, z których zaczęły znikać tabliczki z godłem państwowym oraz numerem znamionowym znaku.
– Strażnicy graniczni wielokrotnie przypominali, że granica państwa nadal istnieje, a jej przebieg wyznaczają znaki graniczne. Przypominali także o karach, które grożą osobom dopuszczającym się niszczenia znaków granicznych – podała kpt. Woźniak.

Od początku tygodnia na zachodnim odcinku granicy państwowej, którą administrują łużyccy strażnicy graniczni, przeprowadzany jest montaż nakładek, w które „ubierane” są słupy graniczne.

Na biało-czerwonych „koszulkach”, wykonanych ze specjalnego tworzywa, znajdują się godło państwowe oraz kolejny numer ewidencyjny znaku. – Miejmy nadzieję, że przez długi czas nowe znaki graniczne będą miłym widokiem dla osób odwiedzających naszą zachodnią granicę – podkreśla kpt. Joanna Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group