Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6624
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Słuchobus? Świetna akcja – chwalili jeleniogórzanie

Środa, 12 czerwca 2013, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 13 czerwca 2013, 6:31
Autor: Mea
Jelenia Góra: Słuchobus? Świetna akcja – chwalili jeleniogórzanie
Fot. Mea
Pracownicy firmy Marmed w specjalnym samochodzie badali słuch w poniedziałek na Placu Ratuszowym i wczoraj (11.06.) przy Pasażu Handlowym Zabobrze w Jeleniej Górze. Skorzystało z tej możliwości ponad 100 mieszkańców miasta.

– Najczęściej wykrywaliśmy ubytek wysokotonowy lub starczy, który zwiększa się wraz z wiekiem. Spowodowane są pracą w hałasie lub zmianami chorobowymi np. źle leczoną grypą lub zapaleniem uszu – powiedział Michał Bodzioch z firmy Marmed, która jeden z oddziałów ma przy ul. Podwale 12 w Jeleniej Górze. Każdy może tu w godz. od 8.00 do 16.00 przebadać tu słuch bezpłatnie

Poniedziałkowa akcja w słuchobusie była organizowana wspólnie z Urzędem Miasta Jelenia Góra, natomiast wczorajsza to inicjatywa firmy Marmed. – Cały czas ktoś przychodził, lecz nie było zbyt dużych kolejek. Badali się chętnie zarówno starsi mieszkańcy Jeleniej Góry, jak i młodsi. Chcieliśmy wyjść do ludzi i ułatwić im badanie słuchu, by wiedzieli, czy mają z nim jakiś problem – mówił Michał Bodzioch, protetyk słuchu.

- Jest to badanie przesiewowe i trwa zaledwie 10 minut. Badamy słuch na kilku częstotliwościach i sprawdzamy, czy są w normie słyszenia. Jeśli jest ubytek, zapraszamy wtedy do naszego gabinetu na dodatkową wizytę - wyjaśniał.

- Dosyć dawno badałam słuch, a ostatnio czułam, że mi się pogarsza. Na wizytę u specjalisty trzeba długo czekać, a tu po drodze, bez kolejki – chwaliła Irena Kubica z Zabobrza.

- Badanie było bardzo przyjemne, założyłam słuchawki i musiałam mówić kiedy słyszę dźwięk. Dowiedziałam się o słuchobusie i przyszłam na badanie. Okazało się, że słuch mam dobry. Teraz jestem spokojniejsza – twierdziła Anna, również z Zabobrza.

– Słabo słyszę, podczas rozmowy przekręcam słowa wypowiedziane przez koleżanki. Możliwe, że jest to spowodowane alergią lub moją astmą. Ponieważ wizytę u specjalisty mam dopiero za trzy tygodnie postanowiłam przyjść do słuchobusu, by od razu dowiedzieć się w czym jest problem - mówiła 21-letnia Aleksandra z Zabobrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
817
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group