• Piątek, 20 lipca 2018
  • Godz. 8:39
  • Imieniny: Frederyka, Czesława, Hieronima, Małgorzaty
  • Czytających: 3181
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Słowem i kolorem „Artystyczne smaki Europy”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 października 2013, 8:15
Aktualizacja: 10:35
Autor: Org
Fot. MDK
Spotkanie laureatów Międzynarodowego Konkursu „Europa w Szkole” odbyło się wczoraj (29.10.) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac literackich i plastycznych z terenu dawnego województwa jeleniogórskiego.

Tegoroczna, jubileuszowa, 60 edycja konkursu związana była z życiem w zjednoczonej Europie. Tematyka dotyczyła podróży po krajach europejskich, poznawania kultury, zabytków, nowych przyjaciół, kuchni europejskiej.

Powołana przez dyrektora MDK komisja dokonała wstępnej oceny przesyłając najciekawsze prace organizatorom w Niemczech. Komisja w Bad Marienbergu nagrodziła 36 uczniów z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie Lubańskiej, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Karpaczu oraz Wleniu, Szkoły Podstawowej w Trzebieniu, Chełmsku Śląskim, Lubawce i Kamiennej Górze. Nagrodami zostali także uhonorowani laureaci z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni, Gimnazjum Samorządowego Nr 3 w Bolesławcu oraz Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze.

Wśród laureatów są uczniowie, którzy otrzymywali nagrody również w poprzednich edycjach konkursu. Do nich należą: Patrycja Stycharz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie Lubańskiej, Kamila Rykaczewska ze Szkoły Podstawowej w Karpaczu, Michał Zieliński ze Szkoły Podstawowej w Chełmsku Śląskim oraz Konrad Kwiecień ze Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze.

I nagrodę w konkursie literackim zdobyła uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu – Klaudia Kotwica, która pod kierunkiem nauczycielki Danuty Wyganowskiej przedstawiła swoją europejską kartę dań w ramach tematu „Jak smakuje Europa?”.

- Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu, którzy zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami przygotowanymi przez Parlament niemiecki oraz Ministerstwo Kultury Saksonii. Jednocześnie zapraszamy do udziału w 61 edycji konkursu, który związany jest z życiem europejskich rodzin – piszą przedstawiciele MDK w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
5 tysięcy na dziecko?  19
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 19.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  1
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  8
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group