Piątek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 12475
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Słowem i kolorem „Artystyczne smaki Europy”

Środa, 30 października 2013, 8:15
Aktualizacja: 10:35
Autor: Org
Jelenia Góra: Słowem i kolorem „Artystyczne smaki Europy”
Fot. MDK
Spotkanie laureatów Międzynarodowego Konkursu „Europa w Szkole” odbyło się wczoraj (29.10.) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac literackich i plastycznych z terenu dawnego województwa jeleniogórskiego.

Tegoroczna, jubileuszowa, 60 edycja konkursu związana była z życiem w zjednoczonej Europie. Tematyka dotyczyła podróży po krajach europejskich, poznawania kultury, zabytków, nowych przyjaciół, kuchni europejskiej.

Powołana przez dyrektora MDK komisja dokonała wstępnej oceny przesyłając najciekawsze prace organizatorom w Niemczech. Komisja w Bad Marienbergu nagrodziła 36 uczniów z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie Lubańskiej, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Karpaczu oraz Wleniu, Szkoły Podstawowej w Trzebieniu, Chełmsku Śląskim, Lubawce i Kamiennej Górze. Nagrodami zostali także uhonorowani laureaci z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni, Gimnazjum Samorządowego Nr 3 w Bolesławcu oraz Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze.

Wśród laureatów są uczniowie, którzy otrzymywali nagrody również w poprzednich edycjach konkursu. Do nich należą: Patrycja Stycharz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie Lubańskiej, Kamila Rykaczewska ze Szkoły Podstawowej w Karpaczu, Michał Zieliński ze Szkoły Podstawowej w Chełmsku Śląskim oraz Konrad Kwiecień ze Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze.

I nagrodę w konkursie literackim zdobyła uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu – Klaudia Kotwica, która pod kierunkiem nauczycielki Danuty Wyganowskiej przedstawiła swoją europejską kartę dań w ramach tematu „Jak smakuje Europa?”.

- Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu, którzy zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami przygotowanymi przez Parlament niemiecki oraz Ministerstwo Kultury Saksonii. Jednocześnie zapraszamy do udziału w 61 edycji konkursu, który związany jest z życiem europejskich rodzin – piszą przedstawiciele MDK w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
245
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
8%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group