Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7674
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Słoneczne rozpoczęcie Ratuszowego Lata

Niedziela, 6 czerwca 2010, 13:48
Aktualizacja: 13:49
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Słoneczne rozpoczęcie Ratuszowego Lata
Fot. Gabi
W sobotnie popołudnie przy pięknej pogodzie zostało zainaugurowane Ratuszowe Lato. Jest to cykl koncertów na świeżym powietrzu organizowane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Artystą, który rozpoczął w tym roku Ratuszowe Lato, był Jacek Szreniawa z dwójką przyjaciół: Januszem Lewandowskim (kontrabas) i Edwardem Piniutą (instrumenty perkusyjne). Przed koncertem głównym zaprezentował się zespół wokalny „Głosowanie”, który prowadzi Jacek Szreniawa.

Wykonano kilka piosenek z różnych stron świata. Na chwilę słuchacze przenieśli się do Francji, Polinezji, Japonii. Usłyszeli także opracowanie piosenki Paula Simona i pieśń Amazing Grace. Zespół tworzy osiem osób, w tym dwóch panów. Dyrygent zapowiadał każdą z piosenek. Zainteresowanie koncertem rosło z piosenki na piosenkę. Ludzie przystawali żeby posłuchać zespołu.

Po około półgodzinnym występie przyszedł czas na gwiazdę, czyli na Jacka Szreniawę i jego Trio. Zabrzmiały największe szlagiery muzyki rozrywkowej. Były piosenki The Police: „Roxane”, „Every Breath You Take”, ale także „Wakacje z blondynką”, piosenka do słów Kazimierza Pichlaka.

Licznie zgromadzeni widzowie mogli posłuchać jak Edward Piniuta gra piosenkę „Mathilda” na steel drumsie. Jest to bardzo ciekawy instrument, który wygląda jak metalowa skorupa żółwia. Trio zaskoczyło wszystkich śpiewając i grając na bis piosenkę przewodnią z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”, przepiękną balladę „ Somewehre over the rainbow”. Publicznośc była zachwycona. Podziękowała artystom głośnymi brawami. Już za tydzień zagra zespół „W tym Sęk”. Serdecznie zapraszamy .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group