Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2345
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Słodkości ponad wszystko

Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:11
Autor: konrad
Dolny Śląsk: Słodkości ponad wszystko
Fot. konrad
Elwira Iłowska z Dzierżoniowa zwyciężyła w szóstym już Dolnośląskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie - Cukiernik, jaki odbył się w miniony weekend. Drugie miejsce zajęła jeleniogórzanka, Sandra Sobecka, trzeci był Dawid Kucia z Wrocławia.

Ośmioro uczniów z różnych zakątków Dolnego Śląska, wyłonionych w eliminacjach okręgowych najpierw napisało godzinny test ze znajomości sztuki cukierniczej.

Następnie adepci cukiernictwa swoje słodkie dzieła wyczarowywali w wytwórni słodyczy Libersbacha w Siedlęcinie, gdzie mieli do dyspozycji kilka pomieszczeń i przeróżne surowce.

Sylwia Chwalińska z Dzierżoniowa, przygotowywała czekoladowy tort ozdabiany różyczkami z marcepanu. Inni uczniowie również wykonali torty, babeczki, eklery i inne smakołyki.

Zdaniem reprezentującej dolnośląskie kuratorium Iwony Helak-Poczętej ten turniej to okazja dla uczniów, aby już w szkole mogli wykazać się szczególnymi umiejętnościami. Dla pracodawców taki cukiernik to gwarancja jakości wyrobów.

Zwycięzca weźmie udział w turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się w marcu we Wrocławiu. Udział w finale zwolni z części egzaminów czeladniczych i ułatwi dostanie się na studia.

Nagrody wręczył zwycięzcom prezydent Jeleniej Góry, Józef Kusiak. W ratuszu zaprezentowano też wszystkie prace, które powstały podczas turnieju.
Niestety, nie można ich już oglądać, bo są niezbyt trwałe, a część została wykorzystana podczas uroczystości do dopieszczenia podniebień zaproszonych gości.

Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP w osobach znanych w Jeleniej Górze i okolicach społeczników, Stanisława Mrugały i Hanny Ciepieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group