Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 5943
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż. przedłużone

Środa, 1 listopada 2017, 7:12
Aktualizacja: Czwartek, 2 listopada 2017, 6:41
Autor: T–Cz.
Jelenia Góra: Śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż. przedłużone
Fot. Użyczone
Postanowieniem z 30 października br. okres trwania wszczętego 5 maja 2017 roku śledztwa w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. 30 kwietnia br. na terenie Arabskiej Republiki Egiptu został przedłużony o kolejne trzy miesiące, to jest do 31 stycznia 2018 roku.

- Przeprowadzone dotychczas, jak również w dalszym ciągu wykonywane w toku śledztwa czynności, zmierzają do ustalenia wszelkich okoliczności mogących mieć znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn śmierci Magdaleny Ż., zarówno co do zdarzeń jakie miały miejsce na terenie Egiptu, jak i co do okoliczności zaistniałych w okresie kilku miesięcy przed jej zgonem w Polsce. Na chwilę obecną prokuratura nie wyklucza żadnej z wersji śledczych wyjaśniających przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do zgonu – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

W toku postępowania, po ostatnim przedłużeniu okresu jego trwania, przeprowadzono szereg czynności dowodowych, między innymi uzyskano opinię biegłego z zakresu informatyki dotyczącą danych elektronicznych w postaci zwartości telefonu komórkowego pokrzywdzonej, która jest aktualnie poddawana szczegółowej analizie. Uzyskano wstępne opinie i ekspertyzy z przeprowadzonych badań histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych wraz z interpretacją uzyskanych wyników. Aktualnie zwrócono się do biegłych o ich uzupełnienie, albowiem uzyskane do tej pory opinie nie dają odpowiedzi na wszystkie
z postawionych przez prokuraturę pytań.

- Uzyskano sprawozdanie z sądowo-lekarskich oględzin i sekcji zwłok Magdaleny Ż. przeprowadzonych na terenie Polski. Z opinii wynika między innymi, że bezpośrednią przyczyną śmierci pokrzywdzonej były obrażenia odniesione przez nią w wyniku upadku z dużej wysokości. Nie stwierdzono na jej ciele śladów przemocy, w tym mogących świadczyć o przemocy na tle seksualnym. Przesłuchano kolejnych świadków, w tym pozostałe osoby podróżujące wraz z pokrzywdzoną samolotem do Egiptu, osoby z jej najbliższego otoczenia, a także przedstawiciela agencji detektywistycznej, na okoliczność jego wiedzy na temat sprawy, w związku z prezentowanymi przez tą agencję w przestrzeni publicznej informacjami na temat zdarzeń objętych przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze – wyjaśnia rzecznik.

- W dalszym ciągu nie uzyskano dokumentów będących realizacją kierowanych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze wniosków do organów ścigania Arabskiej Republiki Egiptu o wykonanie czynności w ramach międzynarodowej pomocy prawnej. W tej sprawie podejmowane są działania między innymi przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, który skierował list do Prokuratora Generalnego Egiptu zwracając się o przekazanie stosownej dokumentacji - dodaje prokurator T. Czułowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group