Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8074
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Śladami von Rodenów

Środa, 7 sierpnia 2019, 11:01
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:34
Autor: WAC
Kowary: Śladami von Rodenów
Fot. UM Kowary
"Szlakiem hrabiny Fryderyki i hrabiego Fryderyka von Reden" będzie wiodła trasa szóstego tegorocznego "Wakacyjnego spaceru po Kowarach z przewodnikiem", który odbędzie się w najbliższą sobotę (10 sierpnia).
Tym razem będziemy wędrować  z Kowar do Bukowca – zapraszają organizatorzy. - Punktem zbiórki jest skwerek przy ul. Jeleniogórskiej w Kowarach (przy moście na Jedlicy, niedaleko przystanków autobusowych przy wylocie z miasta). Start o godz. 10:00. Spacer poprowadzi przewodnik Bernard Utrata. Podczas wyprawy uczestnicy poznają wiele ciekawych miejsc, tajemniczych historii i nieodkrytych zagadek.

W programie spaceru m.in.: wędrówka z Kowar do centrum wsi Bukowiec, zwiedzenie wnętrz pałacu „Bukowiec”, parku romantycznego, a w nim m.in. Domu Ogrodnika Walthera i Świątyni Ateny – Herbaciarni, wejście na platformę wieży widokowej i podziwianie panoramy Karkonoszy, wędrówka czerwonym szlakiem między bukowieckimi stawami do ruin dawnego mauzoleum-opactwa romańskiego.

Czas spaceru to 5-6 godziny. Uczestnicy powinni posiadać nakrycie głowy, parasol lub pelerynę przeciwdeszczową (w razie niepogody), napoje w niezbędnej ilości, ewentualnie prowiant. Wskazane wygodne obuwie turystyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
397
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group