Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5808
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skwerek jak z dzielnicy grozy

Piątek, 8 sierpnia 2008, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Skwerek jak z dzielnicy grozy
Fot. TEJO
Urokliwe miejsce przy potoku Pijawnik przy ul. Piotra Skargi w dzień to miejsce odpoczynku dla pobliskich mieszkańców. Wieczorem zmienia się w melinę dla łobuzów.

Jest to odczuwalne szczególnie podczas wakacji. Zamknięta jest sąsiednia Szkoła Podstawowa nr 13, co tylko zachęca najczęściej młodych (i nie tylko) amatorów tanich trunków, którzy są zakałą dla ludzi z tej części miasta.

– Wieczorem strach tu iść na spacer. Nie obędzie się bez głupkowatych zaczepek podpitych wyrostków, którzy okupują ławeczki – mówi nam pani Joanna z sąsiedztwa. Znudzeni „biesiadnicy” opróżniają nalewki i piwo. A po alkoholu to nie wiadomo, co może im do głowy strzelić.

Szczególnie niebezpiecznie jest tu w weekendy. Skwerek jest bowiem „przystanią” dla bywalców pobliskich lokali gastronomicznych nie cieszących się dobrą sławą wśród tych, którzy nie lubią zadymy. Rozjuszeni procentami „dresiarze” wyładowują agresję na drzewkach i ławkach. Dzieje się tak mimo częstych odwiedzin tego miejsca przez patrole straży miejskiej i policji. Chuligani okazują się sprytniejsi i uciekają.

Raz intuicja im nie pomogła. W czerwcu strażnicy miejscy wyłapali tu wandali, którzy zniszczyli sadzonki drzewek nasadzonych właśnie w tym miejscu. Warto wspomnieć przy tym, że skwerek bardzo spodobał się… gościom z zaprzyjaźnionego z Jelenią Górą Erftstadt (Niemcy). Na pamiątkę swojego pobytu zasadzili tu kilka lat temu kasztanowce, po których pozostały nędzne resztki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group