Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3229
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skwerek jak z dzielnicy grozy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 sierpnia 2008, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Urokliwe miejsce przy potoku Pijawnik przy ul. Piotra Skargi w dzień to miejsce odpoczynku dla pobliskich mieszkańców. Wieczorem zmienia się w melinę dla łobuzów.

Jest to odczuwalne szczególnie podczas wakacji. Zamknięta jest sąsiednia Szkoła Podstawowa nr 13, co tylko zachęca najczęściej młodych (i nie tylko) amatorów tanich trunków, którzy są zakałą dla ludzi z tej części miasta.

– Wieczorem strach tu iść na spacer. Nie obędzie się bez głupkowatych zaczepek podpitych wyrostków, którzy okupują ławeczki – mówi nam pani Joanna z sąsiedztwa. Znudzeni „biesiadnicy” opróżniają nalewki i piwo. A po alkoholu to nie wiadomo, co może im do głowy strzelić.

Szczególnie niebezpiecznie jest tu w weekendy. Skwerek jest bowiem „przystanią” dla bywalców pobliskich lokali gastronomicznych nie cieszących się dobrą sławą wśród tych, którzy nie lubią zadymy. Rozjuszeni procentami „dresiarze” wyładowują agresję na drzewkach i ławkach. Dzieje się tak mimo częstych odwiedzin tego miejsca przez patrole straży miejskiej i policji. Chuligani okazują się sprytniejsi i uciekają.

Raz intuicja im nie pomogła. W czerwcu strażnicy miejscy wyłapali tu wandali, którzy zniszczyli sadzonki drzewek nasadzonych właśnie w tym miejscu. Warto wspomnieć przy tym, że skwerek bardzo spodobał się… gościom z zaprzyjaźnionego z Jelenią Górą Erftstadt (Niemcy). Na pamiątkę swojego pobytu zasadzili tu kilka lat temu kasztanowce, po których pozostały nędzne resztki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

zloty666 8-08-2008 9:02
. . . czy wyłapani zapłacili godziwą cenę za zniszczenia, czy tylko zostali pouczeni ? ! ?
~Rafi 8-08-2008 12:46
To kurde zamiast narzekac to neich mieszkańcy się zbiorą i przypilnują porządku. Tyljko narzekaja że się boją a jak by sie tak zebrąc to gówniarze nic nie zrobią. Trzeba tylko chcieć i się zebrać
~ 8-08-2008 16:05
O jezuu... ale straszne, to lepiej nie wychodźcie z domu... bo was jakiś 6 latek pijany zaatakuje haha.
~Leniwiec - co to mu nie daja spać... 8-08-2008 17:25
Rafi! Polskie przysłowie mówi uderz g***no, a będziesz odpowiadał tak jak za uderzenie CZŁOWIEKA!!! Przecież to sa JEŁOPY do których nic nie dociera!!! Udrzyć nie można bo zaraz rózne mendy z Ligi Obrony Praw Człowieka, Komitetu Helsuinskiego, Ekologii( tak EKOLODZYY z uwaguia na zaliczenie tej grupy do tworów przyrody na poziomie gąsienic, żab, płazów typu padalec) czy też z Ligi Ochrony Przyrody zaraz podnisą wrzask. A takie coś pójdzie do lekarza, dostanie zaświadczenie o naruszenie nietykalnosci cielesnej na okres powyżej 7 dni ( o co szczególnie tu w Jelonce łatwo) i potem Prokurator prowadzi z urzędu dochodzenie, kieruje sprawe do Sądu, a przy okazji takli padalec nieodpłatnie dostanie odszkdowanie. i bedzie sie cieszył z okazji... To, ze nasza Policja jest marbie wyposażopna to nie budzi wątpliwosci... Ale mam podejrzenie, że ten stan jest celowy bo przeciez wystarczy kilka kamer przemysłowych, czy tez lepszej klasy, nawet obsługiwanych przez wwywiadowców - zainstalowanych w różnych zakamarkach, gdzie( najczęściej lekceważy sie zasady człowieczeństwa) których nie brakuje i już można ustalić sprawców. Po i Centrum miesta, gdzie całe bandy chłystków nie daja spokoju, i skwerek przy Cerkwi wna ulicy 1 Maja, abobrze, , teren przy Szkole 13, a i Cieplice o których sie tyle pisze i byłby spoków bo Sąd Grodzki może nie tylko pogrozić, ale i faktycznie nierobom zafundować do 3 miersiący odsiadki, czy pracy społecznej, nie m ówiac juz o nawiążce odszkodowaniu za straty. A rodzice? Przeważnie to alko NOTABLE uważający swoje ziółko za pępek świata, bądx nigdzy nie trzeźwiejący.. PS. Mówiąc słowami Pawłaka z Samych swoich " Nieuchronnie idzie do dorosłośc" o naprawde bezczynność Pilicji, a zwłaszcza Strażey Miejskiej doprowadzi do SAMOSĄDU bo ludzie maja JUŻ DOSĆ LENISTWA I BEZCZYNNOŚCI ZARÓWNO rzekomych "STRUŻUF PRAWA" jak i półgłówków lekceważących wszystkich i wszystko, terroryzującym muiasto szaleńczymi motorami, łamiacych drzewka, malujących sprajem itp małpiszonów. PS> II Nie wydziwiajcie tak pisownia, bo jestem zbyt dużym leniwcem, aby sie przejmować biegunka jakichś tam belfrów dostajacych obrzydliwosci żoładkowych na widok błedów.
~s. 8-08-2008 19:39
By obrzydzić to miejsce mętom wystarczy parę razy na dzień (i oczywiście jeśli się nie boją na noc) podjechać i wylegitymować. Po miesiącu pójdzie fama, że tu się czepiają i nie warto przesiadywać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group