Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skutki zimy groźne dla ludzi i zwierząt

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 stycznia 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
Fot. SM
Niemal tysiąc interwencji odnotowali od grudnia ubiegłego roku w raportach strażnicy miejscy. Wszystkie mają wspólny mianownik: zima.

Sopel lodu, który spadł kilka dni temu z dachu jednej z kamienic na Placu Ratuszowym, poważnie ranił 59 – letnią jeleniogórzankę. Poszkodowanej kobiecie pomogło pogotowie ratunkowe. Kiedy na miejsce dojechali strażnicy miejscy by ogrodzić i zabezpieczyć teren, kolejne sople spadały na ziemię.

– Ustaliliśmy zarządcę budynku i nakazaliśmy mu natychmiastowe usunięcie zagrożenia, do czego właściciel się dostosował. Wczoraj poszkodowana kobieta przyszła jednak ponownie do straży miejskiej z całą posiniaczoną twarzą po dokument potwierdzający takie zdarzenie i naszą interwencję. Najprawdopodobniej będzie żądała od zarządcy budynku odszkodowania – mówi Artur Wilimek ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Dużo szczęścia miał też pieszy, przed którym z dachu domu handlowego przy ulicy Długiej runęła pryzma śniegu. Pieszy zgłosił sprawę straży miejskiej informując jednocześnie, że na dachu obiektu, są kolejne nawisy. Zarządca budynku usunął je dopiero wczoraj tłumacząc się brakiem sprzętu.

W sprawach dotyczących skutków zimy, w tym usuwania śniegu i lodu z chodników oraz dachów, od grudnia do 18 stycznia br. strażnicy miejscy interweniowali niemal tysiąc razy, z czego 290 razy po zgłoszeniach mieszkańców.

W 839 przypadkach wystarczyły pouczenia, ale na opornych zarządców nałożono też siedem mandatów. Osiem kolejnych osób odpowiedzialnych za nie usuwanie zagrożeń trafi przed sąd. Strażnicy interweniowali też w sprawie zbłąkanych, zabitych lub pogryzionych dzikich zwierząt: 76 razy w przypadku saren, 6 razy w przypadku łabędzi oraz raz w przypadku koziołka i sowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Dziwnasprawa 28-01-2011 9:48
Co roku przerabiamy temat sopli i nawisów śnieżnych i co roku ten sam problem jak się nie pogoni zarządców nieruchomości to nic nie robią . Czy nie można raz na zawsze załatwić tej sprawy. Może wystarczy już pouczania a zacząć karać i od razu właściciel zapamięta co ma robić jak przyjdzie zima.
~Jariath R. 28-01-2011 11:17
Mam pytanie , czy jest obecnie obowiazkiem miec wyzsze wyksztalcenie bedac pracownikiem Urzedu Skarbowego ? Kiedy zostana zwolnione z Urzedu Skarbowego osoby nie majace wyzszego wyksztalcenia ?
~do ~Jariath 28-01-2011 12:15
A Ty co tu razem z soplem spadłeś czy może zostałeś uderzony w główkę, że takie bzdury wypisujesz .
~ja... 28-01-2011 12:30
no jak sprawa koziołka i sowy to nie ma lipy...to jakieś pseudo?:D
~lidka:-) 28-01-2011 12:50
Skutki zimy to nie tylko sople na dachach. Popatrzcie pod nogi np. most przez Wrzosówkę w Sobieszowie (Ul. Dembowskiego) na chodniku są dziury na wylot (wodę widać). Jest to zupełne niezabezpieczone!!! A dziury wcale nie małe - stopa spokojnie wpadnie.
~uważny 28-01-2011 14:53
Trzeba patrzeć w górę i pod nogi a chodzić jak "święte krowy" bo jak jest zima to są i sople i nawisy śnieżne...patrzeć trzeba
~..) 28-01-2011 15:12
Do Jariath. Co mają sople zwisające do pracowników Urzędu Skarbowego.Następny wykształcony inteligent się znalazł.Jak mają wiedzę i praktykę , to niech sobie pracują.
~..) 28-01-2011 15:31
Do Jariath. Co mają sople zwisające do pracowników Urzędu Skarbowego.Następny wykształcony inteligent się znalazł.Jak mają wiedzę i praktykę , to niech sobie pracują.
~do Jariath 28-01-2011 16:36
A co jakiś dorypał Ci karę z karnymi odsetkami, że sie tak rzucasz? Jeżeli zrobił to dobrze i w słusznej sprawie to chwała mu za to!
~Jariath R. 29-01-2011 4:09
Wiem , ze jest przepis mowiacy o tym , ze w Urzedach Skarbowych pracownicy musza miec wyzsze wyksztalcenie aby tam pracowac . Wiem rowniez , ze w Jeleniej Gorze gro pracownic nie ma wyzszego wyksztalcenia . Zadaje sobie pytanie , czy jest to norma czy sa jakies uklady trzymajace pracownice ze srednim jedynie wyksztalceniem na stanowiskach wymagajacych wyzszego wyksztalcenia ? Czerwona koltina czy uklad ?
~do Jariath 29-01-2011 10:12
Masz rację, ale co mają zrobić, kiedyś np taka urzędniczka ma ponad pięćdziesiąt lat i nie ma tego wykształcenia wyższego? Mają wyrzucic ją na bruk? Powiem Ci tak, moja mama jest księgową po ogólniaku, jest przed sześćdzisiątką, ale niejedna z mgr przed nazwiskiem może jej buty czyścić jeżeli chodzi o doświadczenie w tym temacie. Kiedys tak było, wystarczyła matura i OBOWIĄZKIEM było pracować. Dziś jest inaczej... czasami nawet jeden faktultet nie wystarczy, a to, że ktos w Urzędzie dalej ma średnie, to lada dzień to się zmieni. Juz powoli sie zmienia. Stara kadra się wykrusza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group