• Czwartek, 22 sierpnia 2019
  • Godz. 20:13
  • Imieniny: Marii, Cezarego, Tymoteusza
  • Czytających: 6680
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Skuterem w autobus szkolny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 października 2010, 13:00
Aktualizacja: Niedziela, 10 października 2010, 8:01
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Na ulicy Ogińskiego o 12.23 doszło do kolizji drogowej. Skuter zderzył się ze szkolnym autobusem wiozącym dzieci do Wlenia.

Autobus wiózł dzieci, które akurat wracały z basenu, znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 11. Ruch samochodów został całkowicie zatrzymany na ulicy Ogińskiego, gdzie doszło do zdarzenia. Pasażerom autobusu nic się nie stało, natomiast kierowca skutera został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń.

– Kierowca jednośladu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi, w wyniku czego doszło do kolizji drogowej. Został ukarany mandatem i sześcioma punktami karnymi. Nikomu nic się nie stało. Ruch został już przywrócony – poinformowała podisnp. Edyta Bagrowska, rzecznik Miejskiej Komendy Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~pytajnik 9-10-2010 13:16
Czyżby autobus wyjechał z podporządkowanej z prędkością 200/h i rąbnął nic nie spodziewającego się jadącego 40/h motocyklistę? Czekam na takie wydarzenie ze świądem w kroczu. Bo jak dotąd zawsze jest odwrotnie.
~ 9-10-2010 13:19
Policja zasuwała tam jakby sama chciała kogoś potrącić.
~jol 9-10-2010 13:27
Za kierownicami autobusów MZK siedzą zazwyczaj złośliwe barany,potrafią wyjechać z zatoki tuż przed maską i bez kierunkowskazów,nie wjeżdżają do zatok i pół autobusu wystaje na jezdnię,potrafią wywinąć niespodziewany i groźny numer na drodze.Za nic mają przepisy i swoich pasażerów,odjeżdżają dosłownie tuż przed biegnącym do drzwi.....Cała prawda całą dobę.Nie jestem motocyklistą a codziennym pasażerem ... niestety.
~ 9-10-2010 13:41
wczoraj widziałm jedego debila co na czerwonym przejechał i wyprzedzał na ciągłych..może to on
~panCio 9-10-2010 13:48
to nie był kierowca mzk tylko kierowca pks bolesławiec... a poszkodowany jechał skuterem
~ 9-10-2010 13:51
Powinni udoistępniać nagrania monitoringu z takich wypadków. Prawnie nic nie stoi na przeszkodzie ponieważ są to zdarzenia w miejscach publicznych. Nagranie miałoby charakter edukacyjny dla innych kierowców.
~aga`1 111 9-10-2010 14:46
Ale urwał
~ 9-10-2010 14:58
haha do tego szpitala to on daleko mial..
~DRIVER 9-10-2010 15:07
ZAWSZE SPRAWCAMI WYPADKOW SA BURAKI Z REJESTRACJA DJE, DLW,DBL, DKA, TO SA POTENCJALNI ZABOJCY, NIE POWINNI WOGOLE WYJEZDZAC ZE SWOICH WIOSEK, STANOWIA OGROMNE ZAGROZENIE, NIC DZIWNEGO NA WIOSKACH NIE MA SWIATEL SKRZYZOWAN, UCZYLI SIE JEZDZIC PO POLU TESCIOWEJ, PRZYJEZDZAJA DO MIASTA I POWODUJA ZAGROZENIE, WYPADKI DROGOWE, POWINNO SIE IM ZABRONIC WJZDZAC DO MIASTA, NIECH SIE ROZBIJAJA U SIEBIE NA WIOSKACH, BOZE JEDYNY UCHOWAJ OD TAKICH KIEROWCOW Z REJESTRACJA DJE, DLW ITD.
Piipi Jelonkowa 9-10-2010 15:16
..do - [~PanCio ..] .. był to również mężczyzna ! ..*który na swoim pojeżdzie ma już zużyte ogumienie !
~jeden 9-10-2010 15:34
ty driver baran jestes widze ze wielki miastowy jestes zapewne w swoim marnym zyciu miales przyjemnosc prowadzic taczke po polu co ma numer tablicy rejestracyjnej do umiejetnosc prowadzenia pojazdu idiotów w naszym kraju niestety niebrakuje!!!!!!!!!!!
~~gwiazdeczka 9-10-2010 15:56
[do DRIVER]~~A jakich "tablic" nie należy obawiać się w ogóle???......DW,PO....bo już się gubię przy tych debilnych komentarzach.~[DO 13.19]~~~Widziałam jak darli od Spółdzielczei...odniosłam identyczne wrażenie :(
~DKA 9-10-2010 15:56
DRIVER ty to typowy przykład cioty ... którajest cwana pisać na forum a w realu siedzi cicho jak mysz . Ty to zapewne 15 latek bez persektyw a auto widziałeś tylko jak stary ci pozwolił dotknąć . Jak jesteś cwany to możemy sie spotkać i zobaczymy cieciu .
~Zdzich 9-10-2010 15:57
jeden: mów, co chcesz, ale np. pod tesco nie trzeba długo szukać starego złoma z rejestracją DLW rozwalonego na 2 miejsca parkingowe... Owszem, to nie reguła, ale takie sytuacje zdarzają się bardzo często.
~??? 9-10-2010 16:26
Prawdziwymi baranami na drodze sa rejestracje PO. Tam sa same proste a u nas zobacza pare zakretow i zwalniaja prawie do zera stresujac innych urzytkownikow drog
~grażka 9-10-2010 16:26
ten osobnik który ubliża kierowcy autobusu powinien mocno trzepnąć łbem o ziemię,bo ten Pan przejechał w swoim życiu(a nie jest małolatem)bardzo dużo kilometrów i nie spowodował żadnego wypadku,bo jest bardzo zrównoważonym człowiekiem dbającym przede wszystkim o bezpieczeństwo pasażerów.Więc zanim coś na kogoś napiszesz człowiecze to zastanów się,czy aby masz rację
~DJ 9-10-2010 16:31
Faktem jest że kierowcy z tymi numerami rejestracyjnym często nadwyrężają przepisy. Nie wiem czy to wynika z wieśniactwa, głupoty czy chamstwa, nie mnie to oceniać, ale fakt pozostaje faktem że tak jeżdżą. Jeśli ktoś na Wolności jedzie lewym pasem, a wszyscy go muszą wyprzedzać z prawej na bank jest to kierowca z numerem rozpoczynającym się na DJE. No aloe tak go na wiosce nauczyli, że można wqyprzedzać z prawej w tym miejscu, więc on będzie blokował lewy pas, wystawiał przez okno środkowy palec i wszystko miał gdzieś.
~ 9-10-2010 16:37
Agrafko !!! O ludziach nie piszemy "nie doznał uszkodzeń" :) ...tylko "obrażeń".
~wrc 9-10-2010 16:56
Do Driver-co ty matole wypisujesz?!!! i do DJ ty tez nie wiesz co piszesz!!! w pewnej wsi co 2 auto jest na tablicach rej DJ,a jest ich okolo 40/50 szt ale to nie wazne jakie sa nr rej ale wazne sa umiejetnosci kierowcy.moze spotkamy sie na jakims KJS??? i wtedy pokarzecie jakie sa wasze umiejetnosci!!!
~DO JEDEN 9-10-2010 17:11
NIESTETY TAKA JEST REGULA, STATYSTYKI POLICJE DOKLADNIE TO POKAZUJA KIEROWCY Z WIOSEK POWODUJA NAJWIECEJ WYPADKOW, GUBIA SIE W MIESCIE I TA BURACKA BRAWURA W DODATKU, RADZILBYM WROCIC DO SZKOLY NIE Z CZASOWNIKIEM PISZE SIE OSOBNO, WIDAC JAKI POZIOM INTELEKTUALNY SZANOWNY PAN REPREZENTUJE, FAKTY SAME MOWIA ZA SIEBIE, SPOJRZMY PRAWDZIE W OCZY, RADZE POUCZYC SIĘ TROCHE, POSTUDIOWAC KODEKS DROGOWY, POCWICZYC ZACHOWANIE NA KRZYZOWKACH, PRZYPOMNIEC SOBIE ZNAKI, SAMI SOBIE WYSTAWIACIE TAKA OPINIE, NIE MA CO SIĘ OBRAZAC DO NAUKI, NO I POPRAWICIE SWOJA PISOWNIE I ZACZNIJCIE COS SOBA REPREZENTOWAC, SCHOWAJCIE TA PRZYSLOWIOWA SLOME Z BUTOW!!!!
~DO WRC 9-10-2010 17:16
SYNKU NIE ZNIZE SIE DO TWOJEGO POZIOMU, SPOTYKAM SIE Z LUDZMI DOROWNUJACYMI INTELEKTEM MOJEJ OSOBIE, JUZ Z TWOJEJ WYPOWIEDZI WYLANIE SIE SIELANKOW WIEJSKA STYLISTYKA, ZAL
~seba 9-10-2010 17:21
Ty,gościu "~DO JEDEN" co dużymi literami piszesz i do szkoły wysyłasz-a o polskich czcionkach to słyszałeś kiedykolwiek ? Znasz zasady pisowni ? Podejrzewam,że jesteś takim starym,osiedlowym matołem w dresach co to we wszystko się wtrąca,wszystko musi wiedzieć i ma aż 6 klas w 1967 ukończone.
~wrc 9-10-2010 17:32
Tak,tak pokazales wlasnie jaki to ty masz poziom!a synka to sobie zrób!!!
~Luffy . 9-10-2010 18:34
Jejuu , straszne . : ( Akurat chodziłam z psem po szpitalu i usłyszałam huk . To co zobaczyłam bło nie do opisania . ; /
~BŁO NIE BŁO 9-10-2010 18:45
I co tu się dziwować: koleś na chińczyku zobaczył Lufę jak chodzi z kundlem po szpitalu. rzeczywiście to BŁO trudne do opisania, więc dupnął w trolejbusa z wielkim hukiem. Jamen.
~hymek 9-10-2010 20:28
prawda jest taka że często osoby poruszające się na skuterach nie posiadają żadnych uprawnień do jego kierowania. Owszem prawo u nas w Polsce takie że mając ukończone 18lat można poruszać się jednośladem do 50ccm bez uprawnień mając tylko dowód osobisty, gdyż przyjmuje się że osoba dorosła zna przepisy ruchu drogowego, co jest totalnym absurdem prawnym. Uważam że każdy kto porusza się po drodze pojazdem z silnikiem to powinien zdawać na chociażby karte motorowerową, aby udowodnić że zna przepisy. Tutaj własnie mamy ku temu jasny dowód na to że takie cos jest wyraznie potrzebne. Sam poruszam sie skuterem tylko na dowodzie, stad wiem że jest to chory przepis.
~Front 9-10-2010 20:40
Karta motorowerzysty wystarczy i np. 15-latek wyjeżdża na ulicę a nie zna podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
~hymek 9-10-2010 20:43
do 09-10-2010 20:40 | ~Front | Znać a stosować sie do zasad bezpieczeństwa to dwie rózne sprawy. Organ wydający karte motorowerową (czyli pan Policjant) sprawdza czy dana osoba zna przepisy i nadaje sie do ruchu, a że taki małolat póżniej szaleje na granicy życia, śmierci bądz kalectwa to już inna bajka :)
~WRC DJE 9-10-2010 21:16
Do tych gamoni,którzy nie tolerują aut o nr DJE DKA itp,wy chyba macie jakieś kompleksy,albo coś nie tak z mózgiem!Co za bzdury wypisujecie!
~ 9-10-2010 22:23
Kierowcy w dużych aglomeracjach są lepiej wytresowani jeśli chodzi o jazdę w grupach, zgodnie z przepisami ale to nie to samo co umiejęność prowadzenia w sensie panowania nad pojazdem.
~Andrew 10-10-2010 0:30
Do "DRIVER" Chciałbym cie zobaczyć jak radzisz sobie np w Berlinie albo w Rzymie że o Paryżu nie wspomne skoro taki miastowy jesteś.Tak jestem wieśniakiem z Piechowic posiadam auto z rejestracją DJE a mimo to radze sobie w każdym z wymienionych przezemnie miast.Nie pozdrawiam.
~ 10-10-2010 8:20
Ta fatalna jazda samochodów z numerami DJE..... nie wynika z umiejetności a raczej z mentalności. Taka to wioskowa natura- zaszpanować, zablokować, pogazować.
~do andrew 10-10-2010 14:07
i tu sie mylisz wlasnie jezdze po niemieckich metropoliach mam zielona nalepke, ale pewnie nawet nie wiesz co to jest, mam duze doswiadczenie i nie chwale sie tak jak ty a ludzie z dje to we wrocku niestety laduja pod tramwajami widze to czesto
~do DRIVER 11-10-2010 11:42
burak to cie robił ciulu i co wyszło ? głowa pusta jak kapusta!
~do 11.42 11-10-2010 20:14
poetyka twoich wypowiedzi to skrajne prostactow zal, kein kommentar

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group