Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6153
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skrzyżowanie, na którym czai się śmierć

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 29 sierpnia 2009, 9:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 7:39
Autor: Angela
Fot. Angela
Skrzyżowanie ulic Rataja i Cieplickiej kierowcy od dawna określali jako bardzo niebezpieczne. Szeroki łuk daje jadącym od Sobieszowa do Jeleniej Góry możliwość rozwinięcia znacznie większej prędkości niż dozwolona. I zmotoryzowani z tego korzystają. Dodatkowo w ostatnich dniach widoczność ogranicza blaszane ogrodzenie założone przez nowego inwestora.

O przebudowie tego skrzyżowania mówiło się od lat, pisma w tej sprawie składali kierujący, jak i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6. Dyskusje ożywały po każdym większym zdarzeniu drogowym, jednak już po kilku dniach, sprawa cichła. A sytuacja na drodze pozostawała bez zmian. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewniał, że skrzyżowanie zostanie przebudowane, jak tylko terenem na rogu ulic Rataja i Cieplickiej (po prawej stronie jadąc w kierunku Sobieszowa) zainteresuje się jakiś inwestor. Nowy właściciel gruntu miał bowiem pomóc w opracowaniu rozwiązania dla tego skrzyżowania i częściowo sfinansować jego realizację. W planach była budowa ronda, która wielu do dziś wydaje się być najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Niestety już wiadomo, że ronda w tym miejscu nie będzie.

- Przeprowadzona przez nas analiza wykazała, że nie ma tam technicznej możliwości zrobienia ronda, jest po prostu za mało miejsca, a pozyskanie działek przyległych, które obecnie są własnością lokatorów pobliskich zabudowań jest niemożliwe – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
Na argumenty, że w wielu innych miastach w Polsce i poza jej granicami budowane są ronda na wiele mniejszych powierzchniach, Jerzy Bigus odpowiada, że w Jeleniej Górze utrudniłoby to ruch autobusom komunikacji miejskiej i samochodom ciężarowym. Dodatkowo od ubiegłego tygodnia widoczność na tym skrzyżowaniu znacznie utrudniało ogrodzenie, które zostało założone przez inwestora budującego nowy market. Założone blachy wzdłuż ulicy całkowicie uniemożliwiały orientację na drodze tym, którzy jadąc od ulicy Rataja, skręcali w Cieplicką i zmuszeni byli przejechać przez pas, po którym samochody jadące od Sobieszowa często pędzą nawet 80 km/h. Wczoraj rozmawialiśmy z jednym z inżynierów tej budowy, który zapewniał nas, że na wniosek kierujących w najbardziej newralgicznym miejscu blachy już zostały podniesione do góry.

Ogrodzenie to musieliśmy ustawić ze względu na bezpieczeństwo sprzętu i samej budowy. W najbliższy poniedziałek podniesiemy do góry kolejny jego odcinek – zapewniał nas jeden z inżynierów budowy. Staramy się robić wszystko, by nie utrudniać życia kierowcom i mieszkańcom.
Czy budowlańcy dotrzymają słowa, sprawdzimy w poniedziałek. Natomiast rodzice, którzy już od najbliższego wtorku będą musieli codziennie przejeżdżać tym skrzyżowaniem by dowieźć swoje pociechy do szkoły twierdzą, że w roku szkolnym problem w tym miejscu jeszcze bardziej się pogłębi. Zwiększy się tam bowiem ruch zarówno kierujących, jak i pieszych – przede wszystkim nieletnich. Dlatego zapowiadają, że sprawy nie odpuszczą i będą składać pisma o rozwiązanie problemu.

- W najbliższym czasie nie planujemy tam żadnej przebudowy. Jest to sprawa ważna, ale my w swoim harmonogramie mamy zadania jeszcze ważniejsze. Wprowadziliśmy tam ograniczenie prędkości do 40 km/h. Kierowcom powinno to dawać do myślenia i skłonić do ostrożniejszej jazdy. Ustawiony został tam też duży znak „droga do szkoły”. Jeśli kierujący będą się do tych znaków stosować, żadnego zagrożenia tam nie będzie – mówi Jerzy Bigus. Poza tym, policja zapewniała nas, że będzie to miejsce częściej kontrolować.

Problem w tym, że znaki i prawo to jedno, a zachowanie kierujących, drugie. Bez skutecznego rozwiązania i przebudowy skrzyżowania, problem nie zniknie. Tłumaczenie, że zarząd dróg i mostów ustawił tam znaki, do których kierujący powinni się stosować, a policja częściej kontrolowała w tym miejscu kierujących, nikomu życia nie wróci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz

piipi 29-08-2009 10:04
.. *niektorzy zachowuja sie na drodze .. jakby NIE bylo znakow drogowych ! SMUTNE ..
~~~ 29-08-2009 10:07
jak się nie chce to nie ma miejsca i z głowy urzedasek śpi spokojnie
~miejscowy 29-08-2009 10:22
To skrzyżowanie jest okropne , nie dość , że pozarastane tam jest chaszczami to jeszcze nic kompletnie nie widać , a teraz jak zaczęli budowę i po zasłaniali tam tym \"czymś\" to już wo gole... Jak najbardziej trafny artykuł
~czarna ręka 29-08-2009 10:30
No tak-super skrzyżowanie....zwłaszcza teraz z tym "murem"..postaram się je omijać!!!
~wie39 29-08-2009 10:34
postawić na każdym skrzyżowaniu milicjanta najlepiej z radarem-jest jeszcze masa ludzi którym się pracować nie chce i chętnie wstąpią do policji na łatwy chleb
~ 29-08-2009 10:38
jedno z najgluszych skrzyzowan w miescie
~antymason 29-08-2009 10:41
bo to prawda z tymi rondami - jadąc przez Czechy do Austrii każde duże skrzyżowanie poza jak i w obrębie miasta to rondo - ruch stale rozładowywany i bezpiecznie - bierzmy przykład z sąsiadów druga sprawa - w USA mają kamery, czujniki, systemy kontroli ruchu i to nie rozwiązuje problemu korków i bezpieczeństwa natomiast w Anglii w jakimś mieście na centralnej ulicy będącej zarówno centrum dla turystów, mieszkańców i miejscem pracy wielu ludzi zrezygnowano z RUCHU STEROWANEGO SYGNALIZACJĄ ŚWIETLNĄ - efekt: kierowcy jechali wolniej, musieli polegać na własnej obserwacji drogi, znaków i obserwować pieszych - ten z początku kontrowersyjny zabieg pozwolił zmniejszyć ilość wypadków o 45% kiedy doczekamy sie ronda w okolicy tesco :)
~pfff 29-08-2009 10:52
Ku.... Znowu jakiś market budują !!!!!!! To już ludzkie pojecie przechodzi co w tym mieście sie dzieje niedługo wysiedlą mieszkańców bo9 trzeba będzie nowe TESCO postawić ILE PYTAM SIĘ ILE jeszcze tego gówna tu powstanie !!!!!!!
~ 29-08-2009 11:14
przebudować na rondo
~tommi 29-08-2009 11:24
przebudować na market
~szkot107 29-08-2009 11:29
podniosa blachy na ogrodzeniu do góry ale to kierowcą autobusów i cieżarówek nie zwiekszy widocznosci a tylko ja zmniejsza. pozdrawiam
~??? 29-08-2009 11:38
w ten zakręt nie da się wjechać bezpiecznie szybciej niż 60km/h-szczególnie w stronę Sobieszowa-więc o znacznych prędkościach tu mówić się nie da,ale jak się jedzie tamtędy 40km/h-jak znaki przykazują-jest to normalne skrzyżowanie-jedyne zagrożenie w tym rejonie to nauki jazdy toczące się 10-20km/h-w ilości nadmiernej-które można na tym skrzyżowaniu napotkać i się na nie nadziać...już nie raz natknąłem się na jadącą wężykiem naukę jazdy-w końcu stającą niemalże w poprzek-chcąc skręcić w str. S.P. 6,albo wymuszającą mi pierwszeństwo w zółwim tempie na którymś z wyjazdów z Os. Orle.. Do tego zagęszczony ruch z powodu "markietów" i już normalna droga stała się drogą przez mękę... ;p
~qwertyuio 29-08-2009 11:54
To skrzyżowanie nie jest takie złe, widywałem gorsze. Po prostu trzeba umieć jeździć, a nie kupować prawko a potem bać się wsiąść za kółko !!!
rymcycymcy 29-08-2009 12:00
O właśnie, właśnie :) ...ten tekst pokazuje jak tragicznie niski poziom reprezentują nasi kierowcy. Jeśli zwyczajne skrzyżowanie budzi tyle emocji, to lepiej odstawcie swoje Lanosy i Corsy i przesiądźcie się do autobusów ..ewentualnie na kolarzówki ;)
~ss-rr 29-08-2009 12:24
Nie wiem,dlaczego w Jeleniej Górze jest wstręt do budowania skrzyżowań bezpiecznych(czyt.rondo)? Jest kilka takich skrzyżowań min. Cervi/Podgórzyńska/Wolności,Rataja/Cieplicka,Sobieskiego/Grunwaldzka/pl.Kard.Wyszyńskiego,Jana Pawła II/Grunwaldzka a tak prawdę mówiąc to wszystkie skrzyżowania na Jana Pawła II powinny mieć ronda.Wtedy byłoby bezpiecznie.A tłumaczenia Pana Bigusa są naprawdę niepoważne.Czy ten Pan nie widzi polepszenia bezpieczeństwa w naszym mieście? Ustawianie znaków nic nie pomoże bo zawsze znajdą się p...py i mają znaki w nosie.
~gruuubo:) 29-08-2009 12:38
ja bym proponowal "MADRE SWIATLA" takie jak na podwalu:D:D
~Abtur 29-08-2009 12:39
| do ~pfff | tyś pewnie na konkretny temat dyskutować nie potrafisz , widzisz jedynie jakieś podstępy czyżbyś ...zwachał sie... z szukajcym ciagle afer p.R.Prystromem!?
Cień 29-08-2009 12:45
Najprościej było by przenieść fotoradar z Jana P. II, który i tak jest tam bezużyteczny. Jeżeli chodzi o rondo, to ja nie widzę problemu. W Niemczech są ronda w takich ciasnych miejscach i nikomu to nie przeszkadza, autobusy też tam jeżdżą, co do samochodów ciężarowych, zwłaszcza TIRy, po co one tam jeżdżą, tylko niszczą drogi.
~mm 29-08-2009 12:50
najlepiej postawić ograniczenie do 40-stu i sprawa załatwiona i tak nie ma miejsca i pieniędzy.......nie da się .....nie można.....za kilka lat....Stara śpiewka urzędasów.
jurbassteck 29-08-2009 13:26
To skrzyżowanie jest faktycznie paskudne i niebezpieczne... Kiedyś, jak robiłem prawo jazdy i miałem egzamin w 1996r, trzykrotnie na nim oblałem, bo wymusiłem pierwszeństwo (rzekomo).
~ 29-08-2009 13:55
Oooo! Wie39 się odezwał! Warunkowe czy przepusteczka?
~ 29-08-2009 13:59
Wie39 nie wstyd ci podpisywać się tym nickiem? Już tu kilka razy dałeś czadu i wszyscy wiedzą coś za jeden i skąd ta niechęć do policji. Nie musisz mieć do nich żalu. Oni robili wtedy swoje, a że trafiło na ciebie. Trudno.
~LRR 29-08-2009 14:04
owszem, rondo by bylo najkorzystniejsze i znam przyklady rond, dla ruchu autobusowego, ktore dalo by sie zrealizowac w tym miejscu. moge przeslac fotki zainteresowanym. jesli jednak dalej MZDiM twierdzi, ze brak tam miejsca, czemu przy sprzedazy gruntu, na ktorym jest obecnie budowa nie dokonano uzgodnienia dot. przekazania przez inwestora czesci gruntu pod budowe ronda w przyszlosci??????? to pytanie do M. Obrebalskiego. a jako rozwiazanie alternatywne i prostrze w realizacji widze progi spowolniajace, ale nie te waskie stosowane na drogach osiedlowych, a szerokie na 1,5-2,0 metra (asfaltowe lub betonowe) ktore skutecznie spowalniaja ruch nie powodujac przy tym wybijania amortyzatorow. rowniez moge przeslac fotki przykladowych spowalniaczy tego typu.
Locke 29-08-2009 14:04
Wie39 masz żal? Chciałbyś wstąpić, zmienić te swoją bezsensowną wegetację? Nie można. Zabrakło inteligencji, sprawności, wykształcenia, a przede wszystkim czystej kartoteki. Więc niestety dalej pozostaje tylko kompromitowanie się przed netem.
~Zdzich 29-08-2009 14:22
Jak ludzie jeżdżą jak muły, w dodatku nie mając pojęcia o zasadach ruchu drogowego to nie ma się co dziwić, że skrzyżowanie jest niebezpieczne. Ostatnio jechałem główną od strony Sobieszowa, a jakaś kobieta powolutku toczyła się z centrum Cieplic i bez chwili zastanowienia wyjeżdża sobie z podporządkowanej Cieplickiej na główną... Jak się jeździ na zasadzie "prosta jest główna" to ciężko, żeby nie było wypadków. Kobieta miała sporo szczęścia, bo ja jechałem dość wolno i wyhamowałem, a także osoba jadąc z Rataja jechała stosunkowo wolno. Tak samo jeździło się na skrzyżowaniu Kiepury z Sygietyńskiego. Teraz z kolei tacy właśnie "kierowcy" jeżdżący na pamięć często się zatrzymują jadąc ulicą Kiepury, mimo, iż są na głównej, ale kiedyś było inaczej...
~rodzic 123 29-08-2009 14:33
SZP. nr 6 od lat walczy o światła na przejściach dla pieszych w okolicach tego skrzyżowania aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły i ciągle nic.
~space 29-08-2009 14:34
ŻALs
~13.55;13.59;Locke 29-08-2009 15:43
Komentujcie artykuł a nie ludzi!!!! Przedstawiacie sobą poziom zdecydowanie niższy aniżeli wie39.....Bez względu na to kim jest i jakim jest...ma prawo w każdej kwestii powiedzieć swoje zdanie-co też czyni. Zajmijcie się sobą wreszcie!!!!!!!!
~Sobieszow Sobieszow 29-08-2009 15:48
Niebezpieczne skrzyzowanie jest w sobieszowie za cmentarzem nieopodal gimnazjum nr.1 Jadąc od strony "miasta" nic nie widać od strony cmentarza widoczność zasłania budynek, lustro jest źle zamontowane i nic nie widać.
~daytona 29-08-2009 15:53
po co robic rondo jak juz jest? wystarczy zaokrąglić wysepke , przemalować linie i postawić stosowne znaki ,że jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym... nie trzeba odrazu ryć asfaltu i zamykać pół miasta na pół roku.
~zwykły użytkownik tej drogi 29-08-2009 16:36
popieram Pana Dyrektora Biegusa.Szkoda naszych podatników pieniędzy na bezzasadne roboty drogowe, bo są pilniejsze potrzeby. Każdego kierowcę obowiązuje "prawo o ruchu drogowym" , jego znajomosć i umiejętność czytania i przestrzegania znaków drogowych. Są tam znaki ograniczające to trzeba to przestrzegać.
~ 29-08-2009 18:09
JAK KTOŚ NIE PRZESTRZEGA PRZEPISÓW DROGOWYCH TO PRZEBUDOWA NIC NIE DA
~antymason 29-08-2009 18:22
spójrzmy prawdzie w oczy - wielu jeździ za szybko, wielu chce zaszpanować jacy to nie są super kierowcami zwłaszcza ci poniżej 20 roku życia, a i wielu starszych wieloletnich kierowców tłumaczy szybką jazdę doświadczeniem itd wpadając w rutynę - ja osobiście przekraczam w granicy tolerancji +5 około ale wkurzają mnie tacy naciskacze z tyłu co w lusterku widać komentują to a potem ruuura o 25 wiecej [dotyczy obwodnicy i nie tylko] - i co mam 23 lata i myśle w czasie jazdy bo nie wyobrażam sobie narażać siebie i innych na jakieś tragedie do nieba wam się śpieszy ?
~Anisia:* 29-08-2009 18:43
masakra... biedronka, Lidl i jeszcze im mało... paranoja... sama byłam niegdys uczennicą sp. 6 i przyznam ze zawsze bałam sie przechodzic przez przejscie dla pieszych na ul. Rataja... tam poprostu nic nie widac... a do tego jeszcze te blachy na płocie... teraz dzieciaki beda miały o wiele wiekszy problem z dostaniem sie do szkoły...współczuje im...
~do postu z 15.43 29-08-2009 19:01
No ale to właśnie wie39 nigdy nie komentuje treści artykułu, tylko zawsze ludzi, którzy (na przykładzie tego tekstu) nie mają nic wspólnego z tematem. Jego cel jest zawsze jeden i ten sam.
~hahahahaha 29-08-2009 19:17
Pan Bigus bredzi! Niestety, wprowadza świadomie mieszkańców Jeleniej Góry w błąd!
piipi 29-08-2009 19:36
~Jezeli ..tam CZAI sie smierc,to mozna wybudowac Zaklad Pogrzebowy i dac zarobic .. ludziom !
~Betti 29-08-2009 21:00
Przechodzę przez pasy za zakrętem (jadąc od strony Sobieszowa w kierunku WORD) codziennie w drodze do pracy i z pracy i mogę napisać tylko jedno - KOSZMAR! Wcześniej przez chaszcze a teraz przez te osłony na płocie, które założył wykonawca robót nie widzę, czy przypadkiem zza zakrętu nie wyjedzie za moment jakieś auto. To, co napisał jeden z użytkowników, że nie da się w ten zakręt wjechać szybciej niż 60 km/h to bajki. Wielu jeździ tam szybciej a przecież nie powinno bo też nie wie czy za zakrętem nie ma na pasach pieszego...To skończy się kiedyś jakąś tragedią...
~do wie39 29-08-2009 21:04
chyba z piipi na kawę chodzisz ale nawet ona przewyższa ciebie inteligencją,twoje komentarze nawet nie pasuja do pudelek.pl , zajmij się czymś pożytecznym pomedytuj, nurkuj w wannie i posłuchaj radia ojca dyrektora
maniekjg 29-08-2009 21:31
Skrzyżowanie jest normalne,chyba że ktoś ma w d.... znaki.Jak jeździsz jak człowiek to nie ma tam żadnego zagrożenia.takie bzdury opowiadają ci którzy nie ściągają nogi z gazu.
~Rhayader 29-08-2009 22:05
Skrzyżowanie w Cieplicach, Sobieszowie, Podgórzynie, w centrum miasta... Niebezpieczne skrzyżowania napotykamy na każdym kroku. Można by rzec nieco filozoficznie: nasza droga życiowa to droga od jednego do drugiego skrzyżowania. I tak bez przerwy... A co najważniejsze - na każdym trzeba uważać! Skrzyżowanie obcych sobie dróg nieodwołalnie łączy ze sobą dwa losy i tak w kółko w życiu każdego perpetuum mobile. Czasem przeznaczenie realizuje w nas scenariusze niepomyślne. Centrycznie umieszczone życie, podświetlone, zmierzone, przebadane pod względem historycznym, psychologicznym, psychoa...litycznym... Przejrzane jak preparat pod mikroskopem. Rozbiór na czynniki pierwsze jest też spowiedzią, auto da fé, skończone upadkiem, a raczej odpadnięciem starego. Końcem, który zawsze znaczy jakiś początek. Dlatego właśnie No Começo..., czyli na początku kończy całość, układa w spójność cztery osobne etiudy. Jeśli początek, to wybuch, witalność i wdzięk narodzin. A jednak ten wybuch - pretendujący do bycia kulminacją całego spektaklu życia - jest zupełnie podobny do wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej. Czy więc w ogóle się coś zmienia? Tabula rasa, czy powtórka tego, co było. Bo jeśli to drugie, to przykry wniosek płynie z przekroju unoszenia codziennych zdarzeń, które są nam przeznaczone, z których czasem trzeba się spowiadać, bo rzekome oczyszczenie jest tylko zapętleniem koła, które nadaje temu jak żyjemy schemat cykliczności i powtarzalności. To co powtarzalne to i przewidywalne i nie wnoszące nowej jakości, czyli takie, jakim wydaje mi się być. Tak więc uważajmy na skrzyżowaniach, nawet tych bezpiecznych, bo nigdy nie wiadomo, co kryje się dalej na drodze, jaką życie niesie nam niespodziankę. Wasz Rhayader
~* Maura* 29-08-2009 22:32
A tak naprawdę, to niebezpieczeństwo sprawiają głównie dzieci, które bezmyślnie wyskakują na jezdnię. Żaden normalny kierowca nie jedzie tamtędy zbyt prędko.
teessi 30-08-2009 8:50
Skupienie aż trzech podobnych marketów i bliskość szkoły powoduje wzmożony ruch pieszy w tamtym miejscu i niestety trzeba tam zwalniać. Cieplice się rozbudowują. To już nie są peryferie miasta... Należy ograniczyć prędkość. Rondo też by się tam przydało, ale co z pieszymi? W miejscu, gdzie kierowcy przyśpieszają najbardziej, potrzebne są światła! Inaczej policjant musiałby stać tam przez 24 godziny na dobę.
~karaoke 30-08-2009 13:00
A czy światła nie mogą być ustawione w tym miejscu ?
~jedrek 30-08-2009 13:25
jakie niebezpieczne ,chyba dla d...li ktorzy nie potrafia jezdzic .niebezpieczni to sa pseudokierowcy a nie skrzyzowania
~syty zenek 30-08-2009 14:04
juz zaraz swiatł,na lubanskiej postawili i dzwony dalej są
teessi 30-08-2009 14:07
Tam MUSI być SYGNALIZACJA ŚWIETLNA, inaczej będą wypadki śmiertelne z udziałem dzieci. Trzeba jakoś SPOWODOWAĆ, ABY KIEROWCY ZWALNIALI W TYM MIEJSCU.
~Spity Gonzales 30-08-2009 15:05
No nie tragizujcie ! Ponad trzydzieści lat tamtędy jeżdżę i naprawdę żadnej żadnej czającej się śmierci jak dotąd nie widziałem.Parę razy widziałem jak się czają na chodniku nawaleni piesi , żeby przejść przez jezdnię.Poza tym czai się tam głupota niektórych kierowców. I to wszystko , co się tam czai. Naprawdę są gorsze skrzyżowania.
~cierpliwy 30-08-2009 21:12
Ej Wy z tych dróg w Jeleniej Górze popatrzcie w Czechach za miedzą czy też w Zielonej Górze ile tam sie robi rond dla kierowców a w Jeleniej \"Dziurze\" nic nie mozna.
~jeleniogórzanka2 30-08-2009 21:33
RONDO tego brakuje w Jeleniej Górze, Rondo, Rondo i jeszcze raz Rondo!!!
~winter 31-08-2009 9:04
Dokładnie- albo sygnalizacja, albo rondo!!! A ile osób tam egzaminy na prawo jazdy oblewa ...:P
~sobieszowianka 1-09-2009 11:17
.. a jakiz to znowu hipermarket powstaje przy tym skrzyzowaniu?
~biniu 1-09-2009 20:32
Postawić ograniczenie do 10 kmh!!! i sprawa załatwiona... szkoda ze żaden radny itp.....:P tam nie mieszka to by sie rondo zmiesciło:) jeszce by spowalniacza poziomego dołozyli:) LUDZIE CO TO ZA PAŃSTWO???....
~slick 2-09-2009 21:37
fotoreportaż zawiera 8 fotek... na 4 sa tzw "L-ki" to jest prawdziwy problem tego skrzyzowania.... nie tylko tego.... szlag by je.....
~StuntmanMike 4-09-2009 15:45
Choćbym nie wiem jaką droge się zrobiło to i tak jeśli ktoś będzie nadmiernie świrował - kiedyś dojdzie do wypadku... A zamiast przebudowywać skrzyżowanka w ronda - warto pokryć krajową 3jke jakimś lepsiejszym asfaltem niż ten który w połączeniu z delikatnym deszczykiem i brakiem ultra rozwagi - zabija średnio dwa auta na tydzień...
~jerry 6-09-2009 18:02
Brakuje w jelonce conajmniej 20 rond,ok 10 bezpłatnych parkingów oraz 5 dużych hipermarketów typu Auchnan.
~~`lili123 7-09-2009 13:08
A co mają zrobić zdający na prawo jazdy? Skręcając w lewo muszą ustąpić pierwszeństwa z prawej strony samochodom wyjeżdzającym właśnie z tam gdzie teraz nic nie widać... Egzaminatorzy oblewają tam ludzi bo mimo że ktoś będzie jechał powoli z tamtej strony to tego pierwszeństwa zdający nie ustąpił,albo jeśli się boi tam wyjechać i czeka to oblewają za spowolnienie ruch... Fajnie,co?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group