Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5551
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Skrzypek na dachu” zabrzmi pod Śnieżką

Czwartek, 12 września 2013, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Region: „Skrzypek na dachu” zabrzmi pod Śnieżką
Fot. Organizator
W sobotę (14 września) o godz. 17.00 w sali Hotelu Gołębiewski w Karpaczu (na 7. piętrze) odbędzie się widowisko muzyczne w wykonaniu absolwentów wydziału wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze oraz Orkiestry Symfonicznej w Jeleniej Górze, pod kierownictwem artystycznym i dyrygenturą Sławomira Kupczaka.

Koncert najpiękniejszych melodii operowych, operetkowych i musicali to realizacja Aleksandry Lemieszki i Marty Mokrzyckiej-Myrlak, ze scenografią Haliny Wysockiej. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. fragmenty z musicalu „Skrzypek na dachu” z muzyką Jerry'ego Bocka, słowami Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina, w opracowaniu i aranżacji Sławomira Kupczaka. Wykonają je nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, Społecznej Szkoły Muzycznej I i II w Jeleniej Górze, z towarzyszeniem pianisty Krzysztofa Gotartowskiego.

W obsadzie widowiska znaleźli się m.in. Jacek Szwarczyński - dyplomant PSM II st. jako mleczarz Tewje, Agata Ganczarska – dyplomant SSM II st. w roli Gołdy, jego żony Gołdy oraz Gabriela Kowalewska – dyplomant PSM II st. jako krawiec Motel, a jako Skrzypek wystąpi Bartosz Czyżewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group