Piątek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6269
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skrzydlata Jelenia Góra. W modelach i fotografiach

Piątek, 20 maja 2011, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Skrzydlata Jelenia Góra. W modelach i fotografiach
Fot. Petr
W Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ul. Osiedle Robotnicze 47 uroczyście zainaugurowano wystawę: „Lotnictwo w Jeleniej Górze”. W ramach ekspozycji, wystawiono m.in. modele sterowców i innych maszyn powietrznych, a także dokumenty archiwalne, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego.

– Wystawa pt. „Lotnictwo w Jeleniej Górze” to projekt zainicjowany przez Leszka Gańskiego, jednego z założycieli jeleniogórskiego aeroklubu. Człowiek ten to nie tylko pasjonat lotnictwa i jego znakomity znawca, lecz także osoba kultywująca tradycje polskich skrzydeł na Dolnym Śląsku, przypominająca o tym, co dla nas – pilotów, lotników, niezwykle ważne, i co powinno być jedną z wizytówek naszego miasta. Wystawa ta pokazuje przede wszystkim pierwsze lata działalności lotniczej w Jeleniej Górze, to, co działo się na lotnisku za jego początków. I warto ją zobaczyć, poznać odrobinę ciekawej historii – powiedział nam Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Co ważne, oprócz modeli sterowców, samolotów i innych maszyn powietrznych na wystawie w KSON można obejrzeć archiwalne dokumenty, publikacje, zdjęcia, a także inne „cudeńka” z prywatnych zbiorów Leszka Gańskiego i nie tylko. Większość z nich do tej pory nie ujrzała światła dziennego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group