Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7117
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skromne mistrzostwa

Piątek, 9 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 9 marca 2007, 23:43
Autor: KED
W halach przy ul. Moniuszki i Podchorążych odbyły się Akademickie Mistrzostwa Regionu Dolnego Śląska w koszykówce kobiet i mężczyzn. Niestety rozgrywki, w których mogły brać udział reprezentacje dolnośląskich uczelni spoza Wrocławia cieszyły się bardzo słabym zainteresowaniem.

W zmaganiach kobiet wzięły udział tylko trzy zespoły: AZS Kolegium Karkonoskie, Akademii Ekonomicznej z Jeleniej Góry oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Legnicy. Zgodnie z przewidywaniami rywalizacja zakończyła się bezproblemowym zwycięstwem KK w barwach których wystąpiło kilka zawodniczek znanych z parkietów ekstraklasy.

Kolegium wysoko pokonało AE 93:27 i PWZS Legnica 52:19, zaś w meczu którego stawka była druga lokata AE pokonała legniczanki 33:30 . Skład KK: Żaneta Sojka, Dorota Arodź, Agnieszka Balsam, Małgorzata Myćka, Dorota Wójcik, Marta Klementowska i Natalia Małaszewska.

Frekwencja w rywalizacji mężczyzn była niewiele lepsza, gdyż swoje reprezentacje wystawiły jedynie cztery uczenie: KK, Akademia Ekonomiczna, jeleniogórska filia Politechniki Wrocławskiej oraz PWSZ Legnica. W tym przypadku o losach pierwszego miejsca decydował ostatni mecz turnieju pomiędzy KK ,a AE. W barwach obu jeleniogórskich zespołów wystąpiło po kilku zawodników KS Sudety, co sprawiło iż pojedynek ten był wyrównany do ostatnich sekund i zakończył się nieznacznym zwycięstwem KK 41:36.

Kolejne lokaty zajęły PWSZ Legnica i filia Polit. Wr. Skład KK: Radosław Pielech, Krzysztof Pielech, Marcin Oświęcimski, Paweł Nowicki, Jarosław Wilusz, Łukasz Niesobski, Mateusz Kaczmarek, Łukasz Habratowski, Kamil Abramowicz i Mateusz Dziasek. Po dwa najlepsze zespoły żeńskie i męskie awansowały do dalszej fazy rozgrywek akademickich, w których sprawdzą swe siły w konfrontacji z uczelniami z Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group