Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8479
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Skradzione auta trafiły do dziupli

Środa, 17 sierpnia 2016, 11:39
Aktualizacja: Czwartek, 18 sierpnia 2016, 8:18
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Skradzione auta trafiły do dziupli
KWP we Wrocławiu
Fot. agrzywacz
W ciągu ostatniego miesiąca w Jeleniej Górze skradziono około 10 samochodów marki Renault. W ostatnich dniach policjanci z Wrocławia i Jeleniej Góry odkryli i zlikwidowali samochodową dziuplę, w której znaleziono auta, niestety większość była już rozebrana na części. Policja zatrzymała mężczyznę, który demontował jedno z aut.

Do podobnych kradzieży w ostatnim czasie doszło także w województwach: dolnośląskim i lubuskim, a także na terenie Niemiec. Wartość wszystkich skradzionych samochodów szacuje się na ok. 200 tys. złotych. Do dziupli policję doprowadził trop z Jeleniej Góry.

- Policjanci prowadzili czynności w sprawie skradzionego samochodu na terenie Jeleniej Góry – informuje asp. szt. Paweł Petrykowski z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Tropy uzyskane w wyniku działań operacyjnych prowadziły na teren województwa lubuskiego. Po potwierdzeniu podejrzeń i zebraniu odpowiedniego materiału, dolnośląscy funkcjonariusze wkroczyli na teren prywatnej posesji w jednej z miejscowości położonej w gminie Sulechów. Tam policjanci odnaleźli skradziony z Dolnego Śląska poprzedniej nocy samochód marki Renault. Na miejscu zatrzymano mężczyznę, który w czasie, gdy na posesję weszli funkcjonariusze, w jednym z pomieszczeń gospodarczych demontował inny samochód marki Audi, skradziony na terenie województwa lubuskiego – dodaje asp. szt. Paweł Petrykowski.

Na miejscu podczas prowadzonych czynności, w których uczestniczyli też miejscowi policjanci, znaleziono i zabezpieczono dużą ilość części i akcesoriów samochodowych.

- Już wstępna identyfikacja wykazała, że pochodzą one z co najmniej z trzech kolejnych aut, skradzionych na terenie Niemiec, województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Łączna wartość samochodów. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy – dodaje asp. szt. Paweł Petrykowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group