Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8874
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skoki na desce w blasku światła

Niedziela, 15 stycznia 2012, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2012, 8:06
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Skoki na desce w blasku światła
Fot. Agrafka
Ponad 20 uczestników zawodów Jibbing Day, które odbyły się wczoraj ( sobota) w Cieplicach, prezentowało swoje umiejętności w skokach snowboardowych. Nie zabrakło pokazów mistrzów Polski i Czech.

– Zawody te polegają na wykonywaniu tricków na przeszkodach tj. rail, czyli poręcz, boxy, a także różnorodnych skoków przez beczkę. Ponieważ nie było większego zainteresowania narciarzy, odbyła się jedynie kategoria snowboard. Sędziowie oceniali styl jazdy, trudność tricków, ilość rotacji itp. – powiedział Dominik Kołodziejczyk, organizator.

Czołówka snowboardzistów z Czech m.in. Dawid Čonka, uświetnili swoimi zawody pokazami. Mógł wystartować każdy zapaleniec jazdy na desce snowboardowej. Polscy zawodnicy z sukcesami, którzy wzięli udział w Jibbing Day, to Mateusz Zielonka zwany „Zielonym”, czy też Dawid Kaleniak, trzykrotny mistrz Polski. - Wybrałem jazdę na snowboardzie. Najeżdża się na poręcz pod kątem 270 stopni i można jechać przodem lub tyłem – powiedział nam zawodnik Kuba Dydkowski.

Całość pokazów była iluminowana, bo imprezę wpisano w kalendarz IV Karkonoskiego Festiwalu Światła, co nadało zawodom oryginalnego oblicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group