Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7401
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SKATEPARK w Wałbrzychu a w Jeleniej...?

Piątek, 29 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 lutego 2006, 16:13
Autor: Jelonka.com
W Wałbrzychu radni miasta przekazali środki na sfinansowanie budowy pierwszego skateparku - miejsca do uprawiania wyczynowej jazdy na rowerach i deskorolkach. Inwestycja to nakład 50 tys. zł. Cieszy się młodziez i cieszą sie zapewne tez mieszkańcy Wałbrzycha, - że dzieciaki będą miały wyznaczone miejsce do jazdy.

Ciekawe kiedy ten problem zostanie zauważony w Jeleniej Górze? Istnieje ogromna potrzeba aby takie miejsce znalazło sie i u nas, zważywszy m.in. na fakt iż stare murki i ławki, małe placyki i ulice w środku miasta, nie są ani bezpiecznym ani odpowiednim miejscem na uprawianie takich sportów.

Jest kilka lokalizacji, w których budowa skateparku miałaby sens. Przy stadionie przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach znajduje się juz nawet troche sprzetu w postaci rampy, jumpboxa i funboxa. Jest tez wizja, wsród cieplickiej młodzieży, na usypanie na terenie stadionu toru do Dirta - hopek z ziemi do podniebnych ewolucji. Miejmy nadzieje że wspólnymi siłami, na wiosnę, cieplicka młodzież wraz z pomoca Towarzystwa "Miłośnisy Cieplic", i tamtejszą grupą BMXówą, podejmą inicjatywę.

Jest jeszcze jedna doskonala miejscówka, również w Cieplicach. To teren nieczynnego juz basenu w Parku Zdrojowym, przy tamtejszym amfiteatrze. Tutaj mowa o profesjonalnym - betonowym skateparku, z odlewanych form o różnych kształtach i profilach. Jednak charakter i funkcja, jaką pełni tamtejszy amfiteatr i puste koryto basenu, to tzw. "pomnik przyrody", no i jeszcze do tego jest on położony w zabytkowym Parku Zdrojowym.

Czy taka inicjatywa ma szanse przebicia się? Czy potrzeby młodzieży w tej materii zostaną zauważone? - Zobaczymy na wiosne, gdy uderzymy do władz miasta z naszym projektem - zapewniaja skejci z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group