Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 13536
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skarby za wiedzę

Wtorek, 23 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 23 stycznia 2007, 20:01
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Skarby za wiedzę
Fot. Arkadiusz Piekarz
Przyjechali z całego Dolnego Śląska i województwa opolskiego, aby w stolicy Karkonoszy pochwalić się swoimi wiadomościami z geografii i nautologii.

Zmagania w etapie regionalnym XXXIII olimpiady z tych przedmiotów trwały trzy dni w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Było o co walczyć: na zwycięzców czekał nie tylko awans do kolejnego etapu, lecz także bardzo atrakcyjne nagrody.

Wygrali uczniowie "zza miedzy" pozostawiając jeleniogórzan w tyle klasyfikacji. Zawody wygrał Dawid Szymanowski z Wrocławia. W jego ręce trafiła pierwsza nagroda: cyfrowy aparat fotograficzny. Drugi był Paweł Derkowski z Kluczborka, trzecie miejsce zajęła Justyna Błocka z Opola.
Pozostali zawodnicy z pierwszej dziesiątki dostali odtwarzacze mp3 z radiem, pendrive'y, plecaki oraz śpiwór. Finaliści wzbogacili się ponadto o duże atlasy, a wszyscy uczestnicy dostali upominki w postaci różnych map.
Najlepszy jeleniogórzanin, Piotr Słomski z I LO im. Żeromskiego, zajął 13. miejsce.

– Olimpiada przebiegła sprawnie i w miłej, geograficzno-turystycznej atmosferze rywalizacji – ocenia Ewa Parfianowicz, nauczycielka geografii z ZSO nr 1. – Olimpijczykom podobała się Jelenia Góra, a zwłaszcza budynek naszej szkoły, rynek i ul. 1 Maja. Byli też zachwyceni wycieczką do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie i Chaty Walońskiej – podkreśla.

Olimpijczycy wysłuchali także ciekawych wykładów. O Ziemi Jeleniogórskiej opowiedział jej znawca, geomorfolog a zarazem dyrektor Muzeum Przyrodniczego Andrzej Paczos. Rafał Fronia, himalaista z Jeleniej Góry, który ma na swoim koncie ośmiotysięczniki, podzielił się wrażeniami ze zdobywania tak wysokich szczytów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
328
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Inne wydarzenia
Trwa absolutny hit kolejki!
 
Koszykówka
Rzucają przy Sudeckiej!
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group