Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16107
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Silesia Sonans: Cudowny głos w pięknej świątyni

Sobota, 7 września 2013, 9:35
Aktualizacja: Niedziela, 8 września 2013, 7:55
Autor: Red
Jelenia Góra: Silesia Sonans: Cudowny głos w pięknej świątyni
Fot. Tomasz Raczyński
– To był niezapomniany koncert – mówiła jeleniogórzanka pani Maria po wczorajszym (6.09.) występie w jeleniogórskim Kościele Łaski znakomitej mezzosopranistki Małgorzaty Walewskiej. – Co za głos! I ta wspaniała świątynia z doskonałą akustyką! – dodał mąż pani Marii. Koncert zakończył tegoroczny Festiwal Silesia Sonans, którego program był i zróżnicowany, i bardzo atrakcyjny.

- Nie opuściłem ani jednego koncertu, takiej imprezy inne miasta mogą wam tylko pozazdrościć – mówił Artur Kiełbikowski, który przyjechał na urlop do rodziny w Jeleniej Górze z Wybrzeża. Wszystkie występy mi się podobały, ale zachwyciła Msza Kreolska, no i dzisiejszy koncert pani Walewskiej – podkreślał.

Artystce towarzyszyła harfistka Anna Faber. – Grzech by było nie skorzystać z takiej okazji i opuścić występ tak znakomitej polskiej śpiewaczki – słychać było głosy po koncercie.

Małgorzata Walewska, uznana na świecie artystka, występowała m.in. na deskach Wiedeńskiej Staatsoper, gdzie śpiewała u boku: Luciano Pavarottiego, Placido Domingo, Simona Estesa, Luisa Limy i wielu innych światowej sławy śpiewaków. Ma na koncie występy w wielu teatrach operowych Europy i Stanów Zjednoczonych oraz udziały w licznych festiwalach. W zestawieniu amerykańskiego tygodnika „Time” w 1999 roku została zaliczona do grona dziesięciu najsławniejszych Polaków jako „jedna z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie“. (Źródło: Wikipedia)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group