Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6469
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siła migawki pana Kazimierza

Piątek, 4 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 4 sierpnia 2006, 18:44
Autor: rylit
Jelenia Góra: Siła migawki pana Kazimierza
Fot. rylit
Najlepszy fotografik wśród lekarzy i najlepszy lekarz wśród fotografików: Kazimierz Pichlak. Wernisaż wystawy jego zdjęć przyciągnął w czwartek tłumy do maleńkiej siedziby Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Ekspozycja nosi tytuł „Idzie Jesień”.
Kazimierz Pichlak, który na co dzień jest ordynatorem oddziału chirurgicznego w szpitalu wojewódzkim, zaistniał w jeleniogórskich kręgach kulturalnych również jako poeta i fotografik.

Początkowo fotografia spełniała w jego życiu rolę pamiątkowo-dokumentalną w czasie wielu podróży, których jest miłośnikiem.
Po spotkaniu dwóch ludzi, Wojciecha Zawadzkiego, który doradził mu kupno dobrego aparatu i Daniela Antosika, który namówił Kazimierza Pichlaka do wystawienia swoich prac w Galerii „za Miedzą”, autor wystawy stał się artystą fotografikiem.

Jego dalsze wystawy goszczą, co jakiś czas w jeleniogórskich galeriach. Na wernisażu zjawili się ludzie świata fotografii, ludzie kultury, przyjaciele i rodzina.

Wystawa „Idzie Jesień” jest ekspozycją premierową w galerii przy Podwalu i świadczy to o szacunku dla środowiska fotograficznego. K. Pichlak zaproszony do wstąpienia do JTF obiecał to zrobić, jeżeli tylko mu na to pozwoli czas zajęty prawie w całości przez pracę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group