Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5844
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sieciowa bariera dla obcych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 5 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:52
Autor: AGA
Fot. Archiwum
Aby zmienić witrynę internetową urząd czeka na logo 900-lecia miasta.

– Chcemy przyciągnąć inwestorów, turystów z Niemiec i innych krajów, a oficjalna strona miasta nie ma nawet wersji anglojęzycznej – dziwi się Magda Piotrowska, studentka anglistyki.
– Dla porównania można odwiedzić stronę 50-tysięcznego Jablonca nad Nisou, gdzie informacje znajdziemy w językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Jablonec doskonale się w ten sposób promuje – dodaje.

– Uważam, że obowiązkowo powinien być język czeski. Zwłaszcza na stronie informacji kulturalnej. Przecież to nasi sąsiedzi i bardzo często przyjeżdżają w nasze regiony. Może gdyby mieli okazję przeczytać w ojczystym języku informacje np. o ciekawych imprezach, przyjeżdżaliby jeszcze częściej. A przy okazji zostawiali pieniądze – stwierdza 23-letni Mateusz.

Z zarzutami nie zgadza się Katarzyna Młodawska, naczelnik Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.
– Nieprawdą jest, że nie ma wersji obcojęzycznej. Strona internetowa Informacji Turystycznej jest w wersji angielskiej i niemieckiej. Turysta zza granicy bez problemu znajdzie na niej wszelkie informacje dotyczące bazy noclegowej, imprez kulturalnych, gastronomii, komunikacji, możliwościach spędzania czasu wolnego, a także wiadomości na temat samego miasta. Możliwe, że z czasem poszerzymy jeszcze stronę o język czeski – mówi pani naczelnik.

Katarzyna Młodawska twierdzi, że nie wszystkie informacje znajdujące się na stronie urzędu muszą być tłumaczone i jako przykład podaje portal wrocławski. Dodaje, że jakiekolwiek działania związane z rozbudową strony internetowej związane są z zakończeniem konkursu na logo 900-lecia miasta.
– Planujemy przebudowę portalu, ale czekamy teraz na rozstrzygnięcie konkursu, bo wygląd i kolorystyka logo zdeterminują ostateczny kształt nowej wersji strony urzędu – usłyszeliśmy.

Nie wiadomo jednak jeszcze, jak kwestia ta zostanie rozwiązana technicznie. – Na pewno część informacji będzie dostępna w obcej wersji językowej – nie wiem tylko, w jakim zakresie. Zmieni się też układ zawartości merytorycznej – chcemy, aby strona była bardziej czytelna. Zależy nam na pozytywnym odbiorze, dlatego jesteśmy wyczuleni na wszelkie sygnały, które dostajemy od mieszkańców – co jest dobrze, co źle, czego brakuje. Na bieżąco sprawdzane są też i eliminowane różne błędy bądź nieaktualne informacje – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Noisy 5-08-2007 23:25
Ja byłam na oficjalnej stronie miasta chyba tylko ze 2 razy i nie wchodze tam, nic nie mozna tam znaleźć, zero konkretów. Na jelonce są aktualności i wiadpomości, tak, że wiadomo co sie tutaj dzieje, tutaj znalazłam np. repertuar kin i myśle, że Jelonka.com jest lepiej zagospodarowaną stroną niż oficjalna. Tam Nic Nie Ma!!!
~Noisy 5-08-2007 23:25
I Nowe Logo nic tu nie zmieni!!!!!
~to pocieszające 6-08-2007 5:37
rozumiem że wszystko jest gotowe, a czekamy tylko na logo i kolorystykę, gdy tylko się ukaża to w ciągu tygodnia będziemy mieli nową, w różnych językach – w tym w czeskim, stronę internetową Jeleniej Góry.
~do "to pocieszające" 6-08-2007 8:19
przyznaję dobry dowcip Ci wyszedł tak bedzie na pewno :))))
~stare logo 6-08-2007 20:10
– kusiak z gałką idą pod rękę. A Wam z czym się kojarzy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group