Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5139
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siatkarskie emocje w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 września 2014, 22:09
Aktualizacja: Środa, 1 października 2014, 6:59
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W minioną sobotę, 27 września, Jelenia Góra była areną zmagań siatkarskich drużyn z terenu Dolnego Śląska. Do Jeleniej Góry przyjechało 6 drużyn złożonych z kobiet w wieku od 17 do 35 lat, biorących udział w Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Jeleniej Góry. Turniej był zorganizowany przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra, w ramach zadania "Siatkarska Jelenia Góra – Moje Miasto, wspieranego przez Urząd Miasta Jelenia Góra

- Zawody odbyły się w hali Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik', a brały w nich udział drużyny z takich miejscowości jak Oborniki Śląskie, Oława, Nowa Ruda, Wrocław oraz Jelenia Góra, Zawody rozpoczęto o godzinie 10:00 a rozdanie nagród nastąpiło o godzinie 17:30 i brało w nich udział 70 osób wraz z opiekunami. Każdy uczestnik otrzymał od organizatora słodki poczęstunek oraz owoce i wodę mineralną, co bardzo spodobało się uczestnikom, którzy już teraz wyrazili chęć na przyjazd na następne tego typu zawody w Jeleniej Górze. To daję spokój myślenia nad następną imprezą, która jeśli pozwolą warunki, będzie trwała 2 dni i wezmą w nich udział także drużyny spoza naszego województwa - mówi Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra.

Drużyny grały systemem każdy z każdym, po dwa sety do 25 punktów i bez względu na wynik. O zwycięstwie decydowały ilość zdobytych punktów za wygrane sety, następnie zdobyte małe punkty, a ostatecznie bezpośrednie spotkanie.

Tabela końcowa turnieju:
1. miejsce: SMS Olimp Oborniki Śląskie
2. miejsce: MGLKS Sobieski Oława
3. miejsce: MDK Fabryczna Wrocław
4. miejsce: SL Salos Nowa Ruda
5. miejsce: Limonki Wrocław
6. miejsce: IKS Jelenia Góra

Organizator był zadowolony iż mimo dużej różnicy wieku między najmłodszą a najstarszą uczestniczką zawodów, rywalizacja była toczona w sportowym duchu i poszanowania, a to jest najlepszy sposób na integrację środowiska aktywnie spędzającego czas, poprzez uprawianie siatkówki. Organizator pragnie podziękować także osobom pomagającym w przeprowadzeniu imprezy a były to: Alicja i Karolina Majewskie, Anna Wierzbicka, Emilia Szmeterowicz, Katarzyna Kowalska, Kinga Brzezik oraz Wiktoria Ryś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~author 2-10-2014 8:52
Odejdź pseudo trenerze, przez którego rozpada się klub!!!
~PB 2-10-2014 11:26
i wcześniejszy klub również!
~do 2-10-2014 18:37
Fajnie jest wymienić wszystkie zawodniczki w podziękowaniu oprócz jednej! ależ to wymyślił pan prezes!
~~xx 3-10-2014 8:24
Pan Prezes wymienił swoje ulubione zawodniczki. Poza tym impreza była dobrze zorganizowana. Szkoda, że znowu nie było profesjonalnych sędziów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group