Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Siano dla powodzian

Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: KAM
Nie chodzi bynajmniej o gwarowe określenie pieniędzy, ale o… najprawdziwsze siano. Rolnicy z Wieży zorganizowali zbiórkę tego materiału. Przekażą go dla mieszkańców województwa opolskiego, którzy ucierpieli w wyniku powodzi. Organizatorzy akcji potrzebują transportu, za który mogą zapłacić.

Powódź w tym roku okazała się bardzo łaskawa dla mieszkańców Gryfowa Śląskiego i okolic. Kwisa nie wylała, jak to w latach ubiegłych bywało, ale mieszkańcy doskonale wiedzą, co oznacza powódź.

Rolnicy ze wsi Wieża pod Gryfowem Śląskim postanowili pomóc swoim kolegom z województwa opolskiego, którzy po powodzi skarżą się na brak paszy dla swoich zwierząt. Ich plony ucierpiały, a wielohektarowe gospodarstwa znalazły się pod wodą.

– Chcemy przekazać siano dla rolników z opolskiego. Nasze plony z pewnością przydadzą się kolegom, którzy nie mają, czym karmić swoich zwierząt – mówi Artur Hryniewicz mieszkaniec wsi Wieża, koordynator akcji. Zebrano już kilka ton siana, które chcą zawieźć do województwa opolskiego.

Kłopotem jest tymczasem brak możliwości transportu. Rolnicy potrzebują pojazdu, który przewiezie sprasowane już siano do województwa opolskiego. Zebrali nawet pieniądze i są gotowi zapłacić za transport 2,70 zł od każdego kilometra. Mają jednak problem ze znalezieniem firmy transportowej. Jeśli ktoś chce pomóc rolnikom i powodzianom może skontaktować się z koordynatorem akcji Arturem Hryniewiczem pod numerem telefonu: 75-781-46-01.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group