Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7497
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sezon wakacyjny pod lupą policji

Poniedziałek, 7 lipca 2014, 16:08
Aktualizacja: 16:11
Autor: 112
Rozpoczęły się wakacje. Dlatego jeleniogórscy policjanci prowadzą działania, podczas których zwracają szczególną uwagę na: prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, prawidłowe wykonywanie manewrów – głównie wyprzedzania, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, motocyklistów łamiących przepisy ruchu drogowego, autobusy i inne pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

Wakacje to czas intensywnego wypoczynku dla dzieci i ich rodziców, a co się z tym wiąże, ze zwiększoną liczbą wyjazdów. Konsekwencją tego jest większy ruch na drogach, na których pojawia się znacznie więcej pojazdów, którymi kierowcy nie zawsze jadą z prędkościami określonymi w przepisach prawa ruchu drogowego.

- Często podczas kontroli policjanci stwierdzają również nieprzestrzeganie godzin pracy przez kierowców, zatrudnianych przez prywatnych przewoźników. Przeciążenie pracą powoduje stany zmęczenia, podrażnienia oraz zasypianie za kierownicą, co może być przyczyną wypadków drogowych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group