Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8311
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Setki psich piękności w Cieplicach

Niedziela, 23 czerwca 2013, 15:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 9:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Setki psich piękności w Cieplicach
Fot. Angela
Sześćset osiemdziesiąt dwa – dokładnie tyle dzisiaj (23.06) psich piękności pojawiło się na jednej z najstarszych wystaw w Polsce – XXXVIII Karkonoskiej Wystawie Psów Rasowych. Jak co roku można je było podziwiać i kupić na terenie cieplickiego stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Lubańskiej w Jeleniej Górze.

Jak każdego roku nie brakowało różnorodności ras, których było ponad 140 z Polski, Czech i Niemiec. Na wybiegach pojawiły się: od popularnych owczarków niemieckich, jamników, bokserów, rottweilerów czy labradorów po chihuahua, maltańczyki, yorki, shih tzu, aż po akbash, dobermany, shar pei, chow chow, nowofundlandy, samojedy, dalmatyńczyki, shiby, akity, znaucery miniaturowe i inne. Jedną z ciekawszych ras podziwianej przez miłośników czworonogów była welsh corgi cardigan, rasa spokrewniona z rozsławioną przez królową angielską Elżbietę II, pembroke welsh borgis.

Paweł Heinke z Cieplic na wystawę przyszedł z całą rodziną: żoną, mamą, córką Asią, synem Piotrem, siostrą Moniką i… 65-kilogramowym dogiem de bordo Aresem.

- Ares jest z nami od dwóch lat, jest członkiem naszej rodziny – mówi pan Paweł. – Jesteśmy tu dzisiaj rekreacyjnie, ale na wybiegu Ares dostał dobrą opinię, więc może pomyślimy o jego prezentowaniu w przyszłości – dodaje właściciel.

Córka Asia przyznaje, że spacery z pupilem czasami są trudne zwłaszcza, gdy na swojej drodze spotka on innego czworonoga. - Wtedy ciężko go utrzymać, ale ogólnie jest dobrze ułożony – mówi Asia. – Wbrew pozorom nie je aż tak dużo. Lubi karmę, gotowane mięso. Duża miskę raz dziennie w zupełności mu wystarcza – dodaje.

Lech Olesiński z Jeleniej Góry na wystawę przyszedł z mastifem tybetańskim, którego ma od czterech lat.
- To przyjaciel i wierny stróż domu – mówi Olesiński. – Te psy dały geny wszystkim psom morsowatym. – Ich cena to około cztery - sześć tysięcy złotych – dodaje pan Lech.

Na cenionej w Polsce i za granicą imprezie kynologicznej nie zabrakło niezwykłego pokazu wyszkolonych psów służb ratowniczych, który zachwycił zarówno dzieci, jak i dorosłych. Były też atrakcje towarzyszące: ogródki z pysznym jedzeniem, dmuchany zamek i inne.

Imprezę tradycyjnie zorganizował Jeleniogórski Oddział Polskiego Związku Kynologicznego przy współorganizacji jeleniogórskiego Miejskiego Ośrodka Sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group