Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7668
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sesja Rady Miejskiej zdalnie

Czwartek, 9 kwietnia 2020, 10:01
Aktualizacja: Sobota, 11 kwietnia 2020, 9:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sesja Rady Miejskiej zdalnie
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Na 25 marca br. była zaplanowana sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry, jednak z uwagi na wprowadzony wówczas stan epidemii odwołano posiedzenie rady i komisji stałych. Aktualnie przepisy zezwalają na prowadzenie obrad w sposób zdalny i jak się dowiedzieliśmy – w przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsza taka sesja jeleniogórskich rajców.
Prawdopodobnie zorganizujemy taką sesję w przyszłym tygodniu - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - Chcemy wprowadzić zmiany, które jako prezydent sam nie mogę. Chodzi m.in. o ulgi podatkowe - dodał włodarz stolicy Karkonoszy.

W ramach tzw. tarczy antykryzysowej parlament przyjął ustawę o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. To właśnie wskazany akt prawa dopuszcza zdalne prowadzenie obrad komisji stałych i sesji rad gmin, powiatów i województwa.

Art. 15zzy: W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego oraz działające kolegialnie organy: wykonawcze w jednostkach samorządu terytorialnego, w związkach jednostek samorządu terytorialnego, w związku metropolitalnym, w regionalnych izbach obrachunkowych oraz samorządowych kolegiach odwoławczych mogą zwoływać i odbywać obrady, sesje, posiedzenia, zgromadzenia lub inne formy działania właściwe dla tych organów, a także podejmować rozstrzygnięcia, w tym uchwały, z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość lub korespondencyjnie (zdalny tryb obradowania).

Twoja reakcja na artykuł?

2
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
50%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group