Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12175
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Seryjny oszust w areszcie

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 14:33
Aktualizacja: 14:35
Autor: 112
Jelenia Góra: Seryjny oszust w areszcie
Fot. Archiwum Policji
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o serię oszustw, których dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy” oraz o nielegalne posiadanie broni. Grozi za to ośmiu lat pozbawienia wolności. Policjanci jeleniogórskiej komendy realizując czynności w tej sprawie współpracowali z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz z policjantami z Legnicy.

31-latek 17 marca w Jeleniej Górze posługując się danymi innej osoby w jednej z firm wypożyczył, nie mając zamiaru zwrotu, pojazd marki Audi o wartości 80 tysięcy złotych. Funkcjonariusze elementy karoserii pojazdu odnaleźli na skupie złomu w Lubinie.

Realizując czynności 5 kwietnia policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzny na terenie Legnicy. Poruszał się pojazdem marki Renault, jednak nie miał zamiaru się zatrzymać i w trakcie ucieczki staranował cztery zaparkowane auta. Policjant, który podjął próbę jego zatrzymania w celu uniemożliwienia mu dalszej jazdy wykorzystał broń służbową. Tego dnia mężczyzna uciekł, a pojazd którym poruszał się policjanci odnaleźli porzucony około godziny później.

Został zatrzymany następnego dnia w Bolesławcu, na klatce schodowej jednego z budynków. Miał broń gazową bez wymaganego zezwolenia, różne dokumenty należące do innych osób, którymi najprawdopodobniej posługiwał się w trakcie swojego przestępczego procederu.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna we wrześniu ubiegłego roku dopuścił się również oszustwa na szkodę mieszkańca powiatu karkonoskiego. Okazał pokrzywdzonemu sfałszowane potwierdzenie przelewu 3000 zł jako zapłatę za samochód marki Nissan o wartości 8000 zł, na podstawie którego uzyskał od niego auto.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
5
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group