Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5332
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Seryjni włamywacze w krótkich spodenkach

Wtorek, 7 lipca 2009, 14:42
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2009, 7:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Seryjni włamywacze w krótkich spodenkach
Fot. KMP
Dwóch niepełnoletnich sprawców co najmniej 10 kradzieży z włamaniem zatrzymała policja w Kowarach. Gagatki kradli dosłownie wszystko: komputery, aparaty cyfrowe, łańcuszki srebrne, młotki, lutownica, słodycze , papierosy i inne przedmioty. Najpewniej nie odczują specjalnie skutków swojego działania.

Zatrzymani mają po 16 lat. Wpadli wczoraj. Mają na swoim koncie co najmniej 10 kradzieży z włamaniem do różnych obiektów w Jeleniej Górze i Kowarach. Przestępstw tych dopuścili się w czerwcu.

Jak ustalili policjanci, nastolatkowie włamali się do mieszkania, skąd ukradli komputer, dwa aparaty cyfrowe oraz dwa srebrne łańcuszki o wartości około 1000 zł. Policjanci wszystkie skradzione przedmioty odnaleźli. Sprawcy podzielili się nimi i ukryli je w różnych miejscach.

Ponadto włamali się do warzywnika, dwukrotnie do kiosku oraz do szkoły podstawowej. Ich łupem padły słodycze, papierosy, komputer, młotek, lutownica i inne przedmioty. Większość ze skradzionych rzeczy policjanci odzyskali. Słodycze jednak sprawcy zjedli, a papierosy wypalili – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji. Małoletnich sprawców czeka wizyta w sądzie rodzinnym.

Policjanci ustalili również, że w Jeleniej Górze nieletni włamali się do czterech punktów handlowo-gastronomicznych. Obecnie policjanci ustalają pokrzywdzonych jak i poniesione przez nich straty. W tej sprawie tej również funkcjonariusze ustalili paserów, którzy nabywali lub ukrywali skradzione przez nieletnich przedmioty. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group