Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5547
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śrem: Sensacyjne zwycięstwo Zakrzewskiego

Środa, 23 lutego 2011, 0:40
Aktualizacja: Piątek, 25 lutego 2011, 15:38
Autor: Przemo
Śrem: Sensacyjne zwycięstwo Zakrzewskiego
Fot. archiwum
W dniach 18–20 lutego 2011 r. w Śremie odbywały się zawody z cyklu Grand Prix, które jednocześnie są eliminacjami do Mistrzostw Polski. Ireneusz Zakrzewski debiutujący w seniorskich zawodach nie miał sobie równych, pokonując w finale doświadczonego Marcina Łęgowskiego 7:2.

W śremskich zawodach wzięło udział 128 zawodników, z czego 22 w kategorii Irka (69 kg, półśrednia). Zawodnik Power Boksu Jelenia Góra w pierwszej walce pokonał Piotra Odważnego (Junior Boks) 4:1, w drugim pojedynku okazał się lepszy od Gracjana Szydzińskiego – 6:4 (Skorpion Szczecin), a w finale rywalem 18-latka z Jeleniej Góry był Marcin Łęgowski - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2008. Przeciwnik Irka ma 28 lat i olbrzymie doświadczenie ringowe. Boksował na zawodach typu: mistrzostwa Europy, świata, mistrzostwa Unii Europejskiej. Zakrzewski zwyciężył 7:2, co zostało okrzyknięte największą niespodzianką zawodów.

Dzięki zwycięstwu w śremskim Grand Prix, Ireneusz Zakrzewski otrzymał zgodę na start w seniorskich Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 2-6 marca 2011 roku w Koninie.

Wyniki finałów:
52 kg: Kaczor Rafał (Box-Team Wałbrzych) – Nowak Paweł (Olimp Szczecin) 12:8
56 kg A: Rogowski Krzysztof (PKB Poznań) - Mazik Mateusz (RMKS Rybnik) wo.
56 kg B: Burzyński Mariusz (Box-Team) - Martewicz Michał (Kontra Elbląg) wo.
60 kg A: Liczik Andrzej (Hetman Białystok) - Gierczak Artur (Olimp Szczecin) 16:2
60 kg B: Wrzesiński Damian (PKB Poznań) - Błaszków Paweł (Olimp Szczecin) AB 2
64 kg A: Syrowatka Michał (Hetman) - Stępniewski Sylwester (Tygrys Elbląg) 14:2
64 kg B: Mazur Tomasz (PKB Poznań) - Sobol Mateusz (SAKO Gdańsk) 9:0
64 kg C: Kaczmarczyk Mariusz (MOSM Tychy) - Prusak Michał (Legia Warszawa) 9:7
69 kg A: Sielawa Piotr (Hetman Białystok) - Daschke Jarosław (SAKO Gdańsk) 9:1
69 kg B: Zakrzewski Ireneusz (Power Box J.Góra) - Łęgowski Marcin (UKS Ósemka) 7:2
69 kg C: Szczotka Bartosz (Victoria Ostrołęka) - Pieloch Maciej (Box-Team) 6:2
75 kg A: Szeremeta Kamil (Hetman Białystok) – Gurgacz Michał (Sztorm Szczecin) wo.
75 kg B: Jakubowski Igor (PKB Poznań) – Jabłoński Tomasz (SAKO Gdańsk) wo.
75 kg C: Michalik Paweł (Legia Warszawa) - Gromadzki Tomasz (Kleofas Katowice) 10:7
81 kg A: Piotr Witczak (Legia Warszawa) – Rostkowski Patryk (Hetman Białystok) 9:4
81 kg B: Sławiński Dawid (Cristal Białystok) – Deik Dawid (PKB Poznań) 2:1
91 kg A: Gerlecki Michał (PKB Poznań) - Madaj Marcin (Start Włocławek) 11:1
91 kg B: Saakyan Karen (Hetman Białystok) – Samełko Cezary (BOKS Poznań) 6:6
+91 kg A: Rekowski Marcin (PKB Poznań) – Duszak Tomasz (Junior Boks Poznań) 7:2
+91 kg B: Śnitko Marcin (Tygrys Elbląg) - Wichrowski Artur (PKB Poznań) 7:2

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group