Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7155
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sensacja w Tour de Pologne

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 15 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 4:23
Autor: ROB
Fot. Wojciech Cyganek
Johan van Summeren zwycięzcą tegorocznego wyścigu.

26-letni Belg z Predictor Lotto zaskoczył wszystkich i pierwszy minął linię mety na ostatnim, najtrudniejszym etapie, z Jeleniej Góry do Karpacza. Jechał on w prowadzącej czwórce i na 3 kilometry przed metą zdecydował się na atak. To się powiodło i van Summeren uzyskał sporą przewagę nad rywalami.

To dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 64. Tour de Pologne. Belg uzyskał 23 sekundy przewagi nad holendrem Robertem Gesinkiem (Rabobank) i 32s nad Kimem Kirchenem (T-Mobile). Było to pierwsze jego zwycięstwo w zawodowej karierze.

Zawiódł faworyzowany Włoch Danilo Di Luca, który na mecie w Karpaczu zameldował się czwarty i ostatecznie ukończył wyścig na 8. miejscu.
Niestety, w pierwszej dziesiątce zabrakło Polaka. Marek Rutkiewicz, który miał włączyć się do walki o czołowe miejsca, wycofał się na jednym z podjazdów ostatniego etapu. Kolarz narzekał na grypę żołądkową, która dopadła nie tylko jego, ale i innych kolarzy z grupy Action Uniqua. Ostatecznie najlepszym Polakiem został Bnartosz Huzarski z tej samej grupy.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że w klasyfikacji na najaktywniejszego zawodnika zwyciężył Łukasz Bodnar. Zapewnił on sobie pierwsze miejsce jeszcze przed górskimi etapami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kibic 17-09-2007 9:19
jedno należy przyznać organizatorom – hostessy sa 1–klasa! niekoniecznie te na zdjęciach – na zywo wyglądają znacznbie lepiej ;)
~toż to pudernice!!! 17-09-2007 10:08
Na żywo widać tonę kosmetyków zużytych by wyglądać nieźle!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group