Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9159
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Seniorzy z Pogodnej Jesieni obdarowani

Czwartek, 23 grudnia 2021, 11:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Seniorzy z Pogodnej Jesieni obdarowani
Fot. Przemek Kaczałko
Inicjatywa Justyny Jaszczak spotkała się ze wspaniałym odzewem mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Po powodzeniu akcji sprzed roku, organizatorka postanowiła wesprzeć w tym roku seniorów z DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze oraz DPS Sosnówka. Zobaczmy, jak to wyglądało w naszym mieście...

Podobnie jak w 2020 roku, seniorzy pisali listy do św. Mikołaja, w których wskazywali jaki prezent najbardziej im się przyda. Jak podkreślają uczestnicy akcji, niejednokrotnie były to wzruszające apele, bowiem dorośli mogli poczuć się znowu jak dzieci i to było piękne.

To kontynuacja pięknej, szlachetnej akcji rozpoczętej w zeszłym roku. Nasi seniorzy prowadzili warsztaty dla dzieci na Placu Ratuszowym, żeby chociaż w taki sposób podziękować mieszkańcom za te prezenty. Wywołały one szereg wzruszeń, radość, ciekawość. Chociaż na chwilę zapominają o problemach związanych ze starością - powiedziała Renata Chmielewska, dyrektorka DPS Pogodna Jesień. - To piękna, oddolna akcja. W imieniu wszystkich mieszkańców DPS bardzo dziękujemy - dodała dyrektorka.

Po sukcesie ubiegłorocznej akcji, Justyna Jaszczak postanowiła kontynuować działania na rzecz seniorów, z jeszcze większym rozmachem.

W tym roku poza DPS w Jeleniej Górze, dodałam Sosnówkę - było to wielkie wyzwanie, bo przygotowaliśmy ok. 150 paczek. Było trochę roboty, zamieszania, ale nie udałoby się, gdyby nie mieszkańcy Jeleniej Góry. Naszym partnerem była firma Identiti, która odbierała paczki, pomogła mi też Osada Śnieżka i Mobile Football - powiedziała Justyna Jaszczak, która deklaruje, że w przyszłym roku również zorganizuje zbiórkę prezentów dla seniorów - kto wie, może dla trzech Domów Pomocy Społecznej...

Warto dodać, że piękne laurki dla seniorów wykonali uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

22
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
122
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
20%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group