Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11647
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator z PiS w sprawie strajków kobiet

Środa, 28 października 2020, 14:38
Aktualizacja: 14:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senator z PiS w sprawie strajków kobiet
Fot. Biuro senatorskie Krzysztofa Mroza
Senator Krzysztof Mróz wystosował oświadczenie, w którym odnosi się do ostatnich wydarzeń związanych z protestami kobiet, oburzonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

Oświadczenie Krzysztofa Mroza - senatora z PiS:

W ostatnich dniach odbywają się protesty przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, w którym orzeczono, że możliwość tzw. „aborcji eugenicznej” jest niezgodna z Konstytucją. Nie inaczej jest w Jeleniej Górze, gdzie odbyły się już dwa marsze przeciwników powyższego orzeczenia. Oba zakończyły się pod budynkiem, w którym swoje siedziby mają biura parlamentarne parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Doszło tam do aktów wandalizmu polegających na zniszczeniu drzwi wejściowych oraz elewacji budynku.

Nie mam nic przeciwko przebiegającym pokojowo protestom. W demokratycznym państwie, jakim jest Polska każdy ma prawo demonstrować, choć organizowanie masowych protestu w trakcie epidemii należy uznać za wysokie nieodpowiedzialne, także w stosunku do osób, które walczą na pierwszej linii frontu walki z epidemią - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, policjantów i wielu innych. To co dla mnie jest najbardziej bulwersujące to forma tych protestów. Nie można tolerować rzucanych w przestrzeni publicznej obelżywych haseł, wulgaryzmów i wyzwisk w stronę osób i organizacji o odmiennych poglądach, kogokolwiek by one nie dotyczyły. Nie ma mojej zgody na niszczenie mienia czy zakłócanie nabożeństw w kościołach, nawet w imię najwznioślejszych haseł. Mam nadzieję, że sprawcy odpowiedzialni za zniszczenie drzwi wejściowych oraz elewacji budynku przy ul. Długiej w Jeleniej Górze zostaną szybko ustaleni przez policję - powiedział senator Krzysztof Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

34
17%
Cieszy
110
56%
Hahaha
3
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
16
8%
Złości
32
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (150)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group