Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4084
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sejmik pacjencki o tym, jak „leczyć” służbę zdrowia

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 listopada 2014, 8:54
Aktualizacja: Sobota, 29 listopada 2014, 7:57
Autor: Mea
Fot. Mea
„Pacjenci – mniej narzekania, więcej działania” to hasło Sejmiku Organizacji Pacjenckich, który odbył się wczoraj (27.11.) w siedzibie jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystycznych. Zorganizowało go Obywatelskie Stowarzyszenie Dla Dobra Pacjenta, by uświadomić jeleniogórzan ich prawa i poszukać rozwiązań dla poprawy sytuacji w służbie zdrowia.

- Wyleczmy się z ustawicznego narzekania na opiekę zdrowotną. Podejmijmy działania, aby dokonać zmian zgodnych z interesami pacjentów. Nie możemy godzić się na niską jakość usług medycznych. W radach NFZ obserwatorami są przedstawiciele izb lekarskich, a powinni być nimi pacjenci. Konieczne jest usprawnienie systemu opieki zdrowotnej, który powinien być wyłączony z walki politycznej – powiedział Tomasz Kędzia, prezes Obywatelskiego Stowarzyszenia Dla Dobra Pacjenta.

Podczas sejmiku mówiono również doświadczenia jeleniogórskich organizacji, działających na rzecz chorych i niepełnosprawnych.

- Kolejki w poradniach specjalistycznych są największym problemem. Wynikają ze zbyt skomplikowanego systemu i zbyt wielu limitów nakładanych przez NFZ. W poradniach prywatnych nie ma kolejek, więc wiele osób musi z tego korzystać płacą za leczenie niejako podwójnie – podkreślała Irena Godlewska z Karkonoskiego Klubu Amazonek.

- Gdyby rejestracje były prowadzone na bieżąco NFZ widziałby, na jakie usługi lekarskie jest zapotrzebowanie. Pieniądze muszą iść za pacjentem, wtedy poradnie zarabiałyby na siebie i przyjmowały więcej osób – dodała.

Andrzej Marchowski z Wydziału Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jelenia Góra mówił o prozdrowotnych działaniach Miasta: - Prowadzimy kilka projektów profilaktycznych m.in. szczepienia ochronne dla dzieci przeciwko pneumokokom, szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy dla 15-latek, a także akcje „Zachowaj wzrok dzieciom”, „Nie nowotworom u dzieci” oraz badania przesiewowe. Na rok 2016 i kolejne lata będziemy przygotowywać nowe programy prozdrowotne – twierdził.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 28-11-2014 9:54
Jak leczyć? Należy zacząć od lekarzy oszustów. Wystarczy założyć sobie konto ZIP I potem z rozdziawioną japą patrzyć za jakie pieniądze leczyli nas medycy. Ja w tym roku byłem już pięć razy u dentysty a nie mieszkam w Jeleniej od dwóch lat i gabinetu nie widziałem. Miliony kradną.
~... 28-11-2014 11:26
Tak.Wycena świadczeń stomatologicznych to 11 złotych, 30 złotych, 12 złotych, 20 złotych, 40 złotych za poszczególne świadczenia. Na te miliony to Panu kilkadziesiąt tysięcy zębów musieli przeleczyć, współczuję...
~ 28-11-2014 12:13
Do 28-11-2014 11:26 | ~... | Proszę policzyć ilość gabinetów w Polsce i ilość pacjentów, którym się dopisuje usługi. Wyjdą grube miliony ukradzione z NFZ
~... 28-11-2014 13:00
Spokojnie, to już niedługo.Umowy pokończą się w 2015, z powodu wydatków na leczenie transgraniczne, podniesienia stawek w POZ pieniędzy na kontrakty stomatologiczne i tak już prawie nie będzie, więc problem umrze śmiercią naturalną, miejsc gdzie będzie można wyrwać korzonki w ramach ubezpieczenia zostanie niewiele.A prawda jest taka, że wycena świadczeń stomatologicznych jest tak nierealnie niska, że kontrakt nie pozwala utrzymać praktyki. Proszę zwrócić uwagę-żadna nowo otwierająca się praktyka nie wchodzi w układ z tą złodziejską instytucją, NFZ generuje coraz większe koszty obsługi a płaci poniżej kosztów wykonywanych usług, wciskając jeszcze pacjentowi, że ma prawo oczekiwać dobrej jakości usługi. To wbrew zasadom ekonomii,
~chory 28-11-2014 13:03
Ja byłem w szpitalu jeleniogórskim na kardiologii 13 dni. Lekarze w każdym innym szpitalu /także na klinice/, gdzie potem byłem, po a...lizie wypisu, okazywali najwyższe zdumienie, pytając, po co konkretnie tak długo mnie trzymano. Nie potrafiłem odpowiedzieć...
~... 28-11-2014 13:05
ci którzy jeszcze to ciągną to raczej siłą inercji, dopłacając z tego, co zarobią za usługi nierefundowane.I stąd nieprawidłowości z taką lubością, satysfakcją i wręcz zachwytem wyławiane przez ojca założyciela, a wynikające po prostu z chorego u podstaw założenia, że skoro doktory podpisują takie chore kontrakty, to muszą sobie potem jakoś radzić...
~... 28-11-2014 13:24
Ja się nawet nie dziwię tej polityce manipulacji, w końcu leczenie zębów nie jest leczeniem ratującym życie i w końcu każdy albo pójdzie i tą stówę wyłuska albo będzie chodził bez zębów, w naszym społeczeństwie to nic niezwykłego, nie z powodu braku dostępności do usług a ze zwykłych zaniedbań przeważnie.Podajmy wszystkich dentystów do prokuratury, bo krystalicznie czystych pewnie się nie znajdzie, NFZ odbierze im kontrakty a ci leczący prywatnie naprawdę się na te grosze nie rzucą, tu nie będzie sytuacji jak z KCMem. Straci pacjent, zdziwi się dzwoniąc "ale to będzie na kasę chorych?"i słysząc "ależ niestety już nie...", no ale w NFZ zostanie trochę więcej grosza dla tych lepiej zorganizowanych z zielonej góry, którzy potrafią trochę jak górnicy mieć większą siłę przekonywania...
~18 sqandal 28-11-2014 13:29
... a jak pacjenci mają działać / z siekierą iśc do dohtora ? robią co chcą , leczenie w naszym kochanym kraju to tylko dla < wybranych > reszta niech zdycha pod płotem albo na schodach szpitalnych.
~czesio 28-11-2014 16:15
Zamiast kretyńskiego ZIP-u lepiej kartę z chip-em dla każdego ubezpieczonego i po problemie. Tylko , ze to za proste dla naszych tępych polityków.
~czesio 28-11-2014 17:12
Zamiast kretyńskiego ZIP-u lepiej kartę z chip-em dla każdego ubezpieczonego i po problemie. Tylko , ze to za proste dla naszych tępych polityków.
~# 28-11-2014 18:28
Wg ZIP-u wszczepiono mi staw biodrowy i kolanowy oraz wyrwano wiele zębów. W rzeczywistości nie wyrywałem ani jednego zęba i nie mam sztucznego stawu.
~Jel... 28-11-2014 20:01
do tych co nisko wyceniają usługi stomatologiczne a w szczególności do11:26 to poprawka usunięcie zęba 200 zł.a te wyceny 11 itd to na jakiej wycenie?
~do Jel... 28-11-2014 20:23
Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem....:-(
~w13 28-11-2014 21:24
Sosnierz wtedy dyrektor slaskiek kasy chorych wprowadził w 2000r karty chipowe ..ale potem sld/łąpinski...walcząc z nim zlikwidował to i zostało wielkie nic...
~ 29-11-2014 11:19
Nikt mi nie zamknie ust na narzekanie bo niestety to co robią słuzby to skandal.Ja mam największe żale do pielęgniarek -chamskie wredne niezorganizowane patentowane leniuchy niewychowane stwory mające w pacjentach okropnych wrogów Same sobie wybrały zawód a przecież trochę za to biora kasy czemu wyzywają się na pacjentach? Najgorzej mają pacjenci nie mogacy wstawać. Nie dostają posiłkow nie zmienią im pościeli /interweniuja inni chorzy bo tych .... nigdzie ich nie ma nie reaguja na "dzwonki" a jak przyjdą to lepiej nie widzieć ich miny która mówi "jak cie nie nawidzę odczep się i daj mi spokój.Siedziały by tylko i rozpływały lenie.Interwencja w biurze skarg nic nie daje.Te ohydy są i beda bezkarne-ręce opadają To jest zaraza psujaca opinie medycynie
~Anzelm B. 29-11-2014 14:41
Urzędnik miejski oraz dyspozycyjny dziennikarz urządzili happening a durni czytelnicy chwycili tę przedwyborczą przynętę !
~fan sekty po 29-11-2014 22:33
Raz jeden brałem udział w „podpalaniu Polski”. Był rok 2006, gdy wsiadłem do samochodu, przejechałem 400 kilometrów i wziąłem udział w około 1,5 godzinnej demonstracji, która się nazywała „Błękitny marsz”. W trakcie marszu działy się rozmaite cuda, na szpicy młodzieżówka PO krzyczała przy pałacu prezydenckim „Spieprzaj dziadu”, w tłumie takie stwierdzenia jak: „skur..syny j...b..e, wypi..dalać z Polski”, były normą. Niestety nie udało się żadnej kamerze popularnej TV nagrać choćby jednego „Pana Andrzeja”, który zionął nienawiścią. Plakatów i transparentów, w tym powieszonego na żyłce „dziada Kaczyńskiego” trochę się na amatorskich zdjęciach zachowało. Podglebiem tego protestu było… nic. Władza wówczas nikogo nie aresztowała, nie skatowała, nawet nie wyrzuciła z roboty. Po prostu wyszedł pan
~+juzek 30-11-2014 12:06
Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak "służba zdrowia" !!! Służenie skończyło się dawno temu, jeśli ktoś chce mieć służbę musi sobie zapłacić. Są świadczenia lub usługi medyczne!!!
~+juzek 30-11-2014 12:08
.... pacjenci mają decydować jak uzdrowić opiekę zdrowotną??? BUAAAA Ha Ha to jakieś żarty!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group