Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6081
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ścieżki rowerowe po wakacjach

Sobota, 13 czerwca 2009, 11:23
Aktualizacja: Niedziela, 14 czerwca 2009, 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ścieżki rowerowe po wakacjach
Rowerzyści podczas rajdu szlakiem tramwaju jeleniogórskiego. – Bezpieczniej jeździłoby nam się wydzieloną ścieżką – mówili.
Fot. TEJO
Rowerzyści pytają, kiedy rozpoczną się prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wolności. Dotychczas nikt nie udzielił im żadnej konkretnej informacji na ten temat, chociaż decyzja o realizacji tych prac zapadła niemal dwa miesiące temu. Dyrekcja zarządu dróg i mostów zapewnia, że w czerwcu będzie zorganizowany przetarg, a sierpniu lub wrześniu ruszą prace.

– Rozpoczęcie budowy dróg rowerowych w sierpniu lub wrześniu to jakiś żart! – komentują rowerzyści. Jelenia Góra chyba jako jedyne miasto w Polsce, które będzie budowało drogi rowerowe po sezonie rowerowym, chociaż pieniądze na ten cel zostały przydzielone w marcu, a decyzja o ich przeznaczeniu zapadła 28 kwietnia – mówi Zbigniew Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Chodzi o kwotę 200 tysięcy złotych, którą urząd miasta przeznaczył z tegorocznego budżetu na rozwój turystyki rowerowej w Jeleniej Górze. Pierwotnie te pieniądze miały zostać przeznaczone na oznakowanie dróg rowerowych. Jelenia Góra nie może się jednak poszczycić ani ich ilością, ani odpowiednim stanem nawierzchni.

Jeleniogórscy rowerzyści zaczęli więc interweniować by zmienić cel przeznaczenia tych pieniędzy na budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wolności. Przychylny temu pomysłowi był sam dyrektor MZDiM, Czesław Wandzel, który spotkał się z jeleniogórskimi rowerzystami 28 kwietnia.

Podczas tego spotkania zapadła decyzja, że zamiast znakowania, będzie budowa dróg rowerowych. Jak mówią rowerzyści, minęło niemal dwa miesiące, budowy – ani widu, ani słychu.
– Próbowaliśmy się dowiedzieć co dzieje się z tymi pieniędzmi i kiedy rozpoczną się prace, ale spławiano nas jakimiś ogólnikami – mówi prezes cyklistów Zbigniew Leszek. Czesław Wandzel tłumaczy, że terminy zarówno przetargu, jak i rozpoczęcia prac wynikają z procedury prawej.

– Obecnie przygotowywane są dokumentu, w czerwcu zorganizujemy przetarg, i jeśli uda się go rozstrzygnąć w sierpniu lub we wrześniu wykonawca rozpocznie prace – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group