Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5856
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Sarna i pies zabite przez autobus

Poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:42
Aktualizacja: 18:21
Autor: Angela
Dziś rano na krajowej trzydziestce na wysokości Rybnicy pod koła autobusu kursowego na jezdnię wybiegły sarny, a za nimi kilka psów. Dwoje zwierząt nie przeżyło zderzenia.

Pod kołami autobusu zginęła sarna i pies. Z relacji świadków wynika, że „sfora” na pół zdziczałych czworonogów „urządziła sobie” polowanie na zmęczone zimą sarny. Po zdarzeniu zwierzęta rozpierzchły się po okolicznych polach. Na szczęście w incydencie nie ucierpieli ludzie.

Policjanci apelują do zmotoryzowanych, by w okolicach otwartych pół, lasów i zarośli zwolnić do bezpiecznej prędkości. Zderzenie z dzikim zwierzęciem może się bowiem zakończyć kolizją lub wypadkiem drogowym, w skutkach podobnym do zderzenia z innym pojazdem.

Miłośnicy zwierząt i myśliwi apelują z kolei do gospodarzy i właścicieli psów, aby nie wypuszczali czworonogów samopas do lasu. Takie apele – zwłaszcza na wsiach – trafiają jednak w próżnię. Na pół dzikie i wałęsające się psy są zagrożeniem nie tylko zwierzyny, lecz także dla ludzi.

To nie jedyny incydent, w którym na drodze ucierpiały zwierzęta. W minioną sobotę na drodze w okolicy Rybnicy został potrącony mieszaniec. Zwierzę zdychało w męczarniach (połamany kręgosłup). Czworonoga uśpił weterynarz. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt kierowca, który potrąci psa ma obowiązek udzielenia mu pomocy. W przeciwnym razie może spodziewać się sankcji karnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group