Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9382
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Saneczkarze w Ratuszu

Piątek, 18 lutego 2022, 13:20
Aktualizacja: 13:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Saneczkarze w Ratuszu
Fot. Przemek Kaczałko
Po powrocie z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, saneczkarze z Jeleniej Góry zostali zaproszeni do Ratusza na spotkanie z prezydentem miasta. Podczas konferencji prasowej sportowcy otrzymali symboliczne czeki, wiele ciepłych słów oraz deklaracje wsparcia.

Dla Klaudii Domaradzkiej IO w Pekinie były debiutem olimpijskim - zajęła 27. miejsce, choć była realna szansa na czołową 20., ale w końcówce popełniła mały błąd, który kosztował ją sporo pozycji.

Myślę, że można było więcej wycisnąć i wiem, że jestem w stanie to zrobić. Wiem jaki błąd popełniłam i jestem tego świadoma - nie zwalam winy na tor, otoczenie, czy klimat. Satysfakcjonuje mnie to, co pokazałam, bo tak naprawdę dopiero się uczę - to moje pierwsze igrzyska. To doświadczenie może zagrać rolę na drugich igrzyskach - powiedziała Klaudia Domaradzka, która nie była to kwestia nowego toru w Pekinie, na którym miała mało okazji trenować, lecz chwilowa dekoncentracja.

Dla dwójki Jakub Kowalewski/ Wojciech Chmielewski były to drugie Igrzyska Olimpijskie (w 2018 roku debiutowali w Korei Płd.).

Zawsze można wycisnąć coś więcej, ale udało się to, co się udało. Oddaliśmy dwa równe ślizgi w zawodach - z tego jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasze ślizgi były lepsze, niż w Korei - pokazaliśmy solidną jazdę. Cztery lata temu zdobyliśmy cenne doświadczenie, które teraz procentowało - powiedział Wojciech Chmielewski, który wraz z kolegą z Karpacza zdobył 9. miejsce w dwójkach.

Jakub Kowalewski, Mateusz Sochowicz (obaj z Karpacza) oraz jeleniogórzanie Wojciech Kowalewski i Klaudia Domaradzka, w rywalizacji drużynowej zajęli 9. miejsce. Saneczkarze przyznają, że brak infrastruktury do saneczkarstwa w Polsce mocno wpływa na rozwój tego sportu w naszym kraju, jednak są wspierani przez Niemców, a wyniki, które osiągają pokazują, że Polacy mają ogromny potencjał.

Podczas spotkania z jeleniogórzanami, prezydent dziękował za reprezentowanie kraju i miasta. Jak zapowiada Jerzy Łużniak, Urząd Miasta będzie chciał podpisać ze sportowcami profesjonalny kontrakt na promocję Jeleniej Góry. Mowa o kwocie 25 tys. zł. Póki co, za start w IO sportowcy otrzymali po 1,5 tys. zł.

Jednocześnie prezydent zapewnia, że w Sobieszowie (na terenie TCTA) powstanie tor treningowy (z tworzywa sztucznego) dla dzieci - aktualnie trwa zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Twoja reakcja na artykuł?

12
50%
Cieszy
6
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
606
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Koncert na szóstkę
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group