Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7748
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Samorządowe partnerstwo w Europie. Rusza projekt „GreKo”, z nami!

Piątek, 19 kwietnia 2013, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Mea
Powiat: Samorządowe partnerstwo w Europie. Rusza projekt „GreKo”, z nami!
Fot. Archiwum
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze będzie uczestniczyło w Seminarium pt. ”Imprezy Sportowe Jako Instrument Budowania Wizerunku Regionów I Czynnik Gospodarczy”. Odbędzie się ono w dniach 4–6 maja w Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Bambergu. – Spotkanie zorganizowane jest w ramach wielonarodowego projektu „GreKO”.

Celem projektu jest przygotowanie samorządów przygranicznych do Europy 2020 w dziedzinie oświaty i marketingu regionalnego. Powiat jeleniogórski jest jednym z partnerów tego przedsięwzięcia, realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w Programie „Europa dla Obywatelek i Obywateli Unii Europejskiej”, Działanie 1 – Aktywni obywatele dla Europy, Poddziałanie 1.2. – sieci miast partnerskich.

- Seminarium zostało przygotowane w oparciu o szósty Międzynarodowy Bieg Światowego Dziedzictwa Kulturowego, w którym po raz pierwszy weźmie udział młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Start odbędzie się 5 maja, godz. 13.00 – mówiła Ewelina Ostrowska, podinspektor ds. współpracy zagranicznej i promocji powiatu z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

W projekcie udział biorą samorządy i regiony partnerskie z Niemiec - Region Miast Aachen (Lider Projektu), Powiat Bamberg, Czech – Miasto Vrchlabi, Belgii – DG Belgiens, Holandii – Parkstad Limburg oraz z Francji - Eurodistrict SaarMoselle.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group