Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7434
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Samoobrona dla urzędników

Środa, 27 listopada 2019, 7:00
Aktualizacja: Piątek, 29 listopada 2019, 9:47
Autor: WAC
Jelenia Góra: Samoobrona dla urzędników
Fot. WAC
Trzydziestu pracowników Urzędu Miasta w Jeleniej Górze uczestniczyło wczoraj (26.11) na terenie Aresztu Śledczego w szkoleniu zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczni w służbie i w pracy”.

To była już trzecia odsłona akcji organizowanej na terenie jeleniogórskie jednostki penitencjarnej. W poprzednich latach brali udział pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz kuratorzy sądowi. Podczas podzielonego na bloki szkolenia pracownicy magistratu mogli zdobyć wiedzę psychologiczną na temat radzenia sobie w sytuacji kontaktu z agresywnym klientem, poznać podstawy samoobrony oraz pierwszej pomocy.Seminarium prowadzili funkcjonariusze specjalizujący się w poruszanej tematyce: ratownicy medyczni, psycholog- psychoterapeuta, instruktorzy samoobrony i sportów walki.

Głównym celem kampanii prowadzonej przez Służbę Więzienną jest wyposażenie pracowników szeroko rozumianej administracji publicznej w podstawową wiedzę i umiejętności mogące pomóc im bezpieczniej wykonywać swoje codzienne obowiązki - mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego Aresztu Śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - Funkcjonariusze więziennictwa na co dzień pracują z osobami agresywnymi, mającymi trudności z kontrolą zachowania czy zaburzenia osobowości. Coraz częściej zdarza się, że z klientem trudnym w swojej pracy mają do czynienia również pracownicy i przedstawiciele różnego rodzaju instytucji państwowych. Nierzadko kontakty te należą do bardzo niebezpiecznych z uwagi na swoją specyfikę i nieprzewidywalność zachowań trudnego podopiecznego. Czasami niestety kończą się agresją fizyczną skierowaną w stosunku do urzędnika państwowego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group