Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7850
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rzemiosła odzyskują blask

Piątek, 1 lutego 2019, 10:36
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2019, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rzemiosła odzyskują blask
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze, która pozwoli na odzyskanie blasku od zewnątrz. Budynek B został już oddany do użytku, a wkrótce zakończą się prace przy głównym budynku i w części warsztatowej.

W ramach inwestycji, w budynku A przewidziano roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku głównego, warsztatów i łącznika z salą gimnastyczną w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplickiej 34 w Jeleniej Górze. Zamówienie realizowane jest w ramach „Termomodernizacji budynków oświatowych Miasta Jelenia Góra – Etap I” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Ostateczny termin realizacji określono na 17 lipca 2019 r., a koszt to niemal 6,5 mln zł (wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM z Legnicy).

Budynek B został już oddany do użytku, jest zrobiona sala gimnastyczna. W ramach inwestycji jest też wymiana centralnego ogrzewania, okien, drzwi, drenaż. Już widzimy oszczędności w cieple - powiedziała Anna Szydłowska-Robak, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Nie powinno być problemów z dotrzymaniem terminu realizacji, a niewykluczone, że prace zakończą się szybciej - dodaje A. Szydłowska-Robak.
Okładka jest bardzo ważna - jak nas widzą, tak nas piszą. Cieszymy się, bo już dociera do nas wiele pochlebnych opinii, że budynek B przy ul. Cieplickiej wygląda pięknie - stwierdziła dyrektorka, która przyznała, że na razie zostaną tam sale lekcyjne, ale nie wyklucza zmiany funkcji budynku B, choć przedstawiciele szkoły i miasta nie chcą zdradzić pomysłu na wykorzystanie tej części szkoły. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może tam być internat dla uczniów spoza Jeleniej Góry, których w tej placówce nie brakuje.

Twoja reakcja na artykuł?

32
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group