• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 23:35
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 6676
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rzemiosła odzyskują blask

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 lutego 2019, 10:36
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2019, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze, która pozwoli na odzyskanie blasku od zewnątrz. Budynek B został już oddany do użytku, a wkrótce zakończą się prace przy głównym budynku i w części warsztatowej.

W ramach inwestycji, w budynku A przewidziano roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku głównego, warsztatów i łącznika z salą gimnastyczną w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplickiej 34 w Jeleniej Górze. Zamówienie realizowane jest w ramach „Termomodernizacji budynków oświatowych Miasta Jelenia Góra – Etap I” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Ostateczny termin realizacji określono na 17 lipca 2019 r., a koszt to niemal 6,5 mln zł (wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM z Legnicy).

Budynek B został już oddany do użytku, jest zrobiona sala gimnastyczna. W ramach inwestycji jest też wymiana centralnego ogrzewania, okien, drzwi, drenaż. Już widzimy oszczędności w cieple - powiedziała Anna Szydłowska-Robak, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Nie powinno być problemów z dotrzymaniem terminu realizacji, a niewykluczone, że prace zakończą się szybciej - dodaje A. Szydłowska-Robak.
Okładka jest bardzo ważna - jak nas widzą, tak nas piszą. Cieszymy się, bo już dociera do nas wiele pochlebnych opinii, że budynek B przy ul. Cieplickiej wygląda pięknie - stwierdziła dyrektorka, która przyznała, że na razie zostaną tam sale lekcyjne, ale nie wyklucza zmiany funkcji budynku B, choć przedstawiciele szkoły i miasta nie chcą zdradzić pomysłu na wykorzystanie tej części szkoły. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może tam być internat dla uczniów spoza Jeleniej Góry, których w tej placówce nie brakuje.

Twoja reakcja na artykuł?

32
84%
Cieszy
1
3%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~głupota 1-02-2019 11:10
Rzemiosła odzyskują blask w odróżnieniu od cechu rzemiosł różnych które sie zwija pod władzą dobrodzieja radnego Zbigniewa Ł.
~Kratka. 1-02-2019 16:46
No to gratulujemy pomysłu p.dyrektor. dzieci będą zjadły żarcie z bemara bo tam warunków innych nie ma,dodatkowo zatrudnić trzeba całą rzeszę ludzi do obsługi zamiast zagospodarować to co już jest niedaleko. W zeszłym roku do komisju oświaty wpłynął wniosek o remont niezagospodarowamych pomieszczeń przy istniejącej już bursie w Cieplicach. Kto więc lobbuje za Rzemiosłami? No to by trzeba było zobaczyć kto z kim jest spowinowacony i kto nadal miesza w barze urzędu miasta. Może w tym budynku B filię stowarzyszenia Brata Alberta zrobić
~niezalogowany 1-02-2019 18:31
do: ~Kratka. (16:46)
może dla miasta jest to lepsza inwestycja? chociażby lokalizacja?
~Kratka 1-02-2019 20:29
do: ~niezalogowany (18:31)
Tylko za nasze pieniądze. Po co od początku powoływać do życia coś co już istnieje, wystarczy zainwestować w remont bo całą reszta,obsługa, administracja,kadra pedagogiczna jest, brakuje jedynie kilkudziesięciu miejsc. Po nawale podwójnego rocznika potem 2 placówki będą świeciły pustkami i nakłady inwestycyjne jak zwykle pójdą w błoto,znów będą zamykane,ludzie zwalniani. Czy tych z im ktoś uczył jakiejś ekonomii I logicznego myślenia?
użytkownik facebook 1-02-2019 16:50
Ilona Mejr
~anonim 1-02-2019 19:21
1nternat przy ul. Jagiellonskiej byl dla uczniow przyjezdnych z innych miejscowosci, byla kuchnia z zapleczem, pokoje ladnie urzadzone, a przeniesli burse na Strelecka Gore. Kto sprzedal internat Szkoly Rzemiosl? Kto sie tym zajal?Wiadomo, ze internat sprzedal owczesny dyrektor ,ale byl ktos drugi w zmowie. Teraz ucznioeie musza zjezdzac z gorki i wchodzic wysoko pod gorke.
~Kratka 2-02-2019 2:29
do: ~anonim (19:21)
Bursa na Leśnej to nie internat z Jagiellońskiej. To placówka z Sobieszowa. Takie tu w Jeleniej Górze już mamy klimaty,że niszczy się szkoły,placówki w myśl chorych układów i czyjegoś widzi mi się. To robota ówczesnego dyrektora bursy a późniejszego radnego J.W. wespół zespół z ówczesnym wice prezydentem,który do tej pory ma plecy i układy w UM i lobbuje za Rzemiosłami,oczywiście w myśl,że rodzinie trzeba pomóc
~anonim 1-02-2019 20:30
Rzemiosla blyszczaly na cala Polske, kiedy produkowano dywany, krysztaly, meble, makaty tkane recznie i co zostalo?To byl kombinat.Warsztaty byly wyposazone w najnowoczesniejszy park maszynowy.Rzemiosla ksztalcily uczniow na wykwalifikowanych fachowcow do pobliskich zakladow produkcyjnych Kowary, Myslakowice. Zorka. To tyle w temacie. Czy teraz odzyskaja ten blask?
~uczeń 2-02-2019 13:42
a ja się cieszę jako były uczeń, że szkoła się rozwija, że wypięknieje bo uczeń jest najważniejszy, widać sporo pracy i chęci, jeśli to prawda z internatem to uczniowie skorzystają najbardziej, nie będą musieli dojeżdżać, będą mieli bardzo blisko do szkoły
~Zamieszkanka 2-02-2019 13:55
To może dajmy równe szanse wszystkim szkołom i przy każdej otwórzmy internat. RZEMIOSŁA zyskują blask ale tracą renomę i poziom. Tam każdy miernika przetrwa byleby liczba uczniów się nie zmniejszyła. Uczniowie głośno o tym mówią i część tych wymiennych jest mocno zbulwersowana, bo tak naprawdę nie trzeba nic tam robić i się zdaje z klasy do klasy. Liczy się ilość a nie jakość.
~dar 2-02-2019 15:13
Jak to miło czytać, że w dalszym ciągu jesteśmy zazdrośni, zawistni i tylko czekamy żeby komuś było gorzej., Chcą się rozwijać to dobrze, niech każda szkoła zajmie się sobą, a nie podgryzaniem innych, a na pewno będzie to lepsze dla młodzieży, bo taka postawa w komentarzach uczy jak komuś dokopać.
~Zamieszkanka 2-02-2019 17:16
do: ~dar (15:13)
Ja bym tylko chciała żeby moje dziecko było traktowane stosownie do jego wysiłku. Jedni się starają,uczęszczają sumiennie na zajęcia,angażują się w życie szkoły a wielu nie robi nic, nawet w szkole się pojawiają sporadycznie,wychodzą z zajęć A nauczyciele nie reagują i taką miernotę z roku na rok przepychają bo polityka szkoły jest taka żeby tylko liczba uczniów nie spadła. Jak to ma wpływać na morale uczniów
~Taki ktoś 2-02-2019 19:00
do: ~Zamieszkanka (17:16)
Może Pani nie wie że w szkołach, w każdej szkole, nie tylko Rzemiosłach, nauczyciele mają obowiązek dostosować się do opinii poradni psychologiczno pedagogicznej każdego ucznia, który ma taką opinię. Myślę że niektórzy mogli się poczuć urażeni tym komentarzem
~Zamieszkanka 3-02-2019 1:50
do: ~Taki ktoś (19:00)
Ja nie mówię o dzieciach z dysfunkcjami tylko o zwykłych lekach. Przez 3 lata taka panice w kl.nic nie robi,na lekcję przychodzi kiedy chce i wychodzi kiedy chce,najczęściej wogóle jej nie ma A jak już jest to czas spędza na spalarni. Moja córka się spina by zrobić jak najwięcej prac A ta przynosi z łaskę na uciechę 2,3 i to niedokończone. To jak mają się czuć inne dzieci. Nikt nie reaguje. Co to za praktyki,co to za nauczyciele,co to za szkoła.
~anonim 2-02-2019 20:47
Nowa elewacja na szkolnym budynku nie oznacza ,ze szkola odzyskuje blask,W latach szescdziesiatych budynek B byl sypialnia/internatem/ dla chlopcow.Uczniowie czworkami chodzili na posilki do internatu zenskiego przy Jagiellonskiej w Cieplicach. Duzo staran i wysilku wlozyl dyrektor, zeby internat powiekrzyc,Udalo sie, ale trwalo to kilka lat.Zamieszkiwali tam w dobrych warunkach, dobrym wyzywieniu i dziewczeta i chlopcy. Trwalo to dlugo,az komus przszlo na mysl,zeby sprzedac, a mlodziez ulokowac w bursie na Streleckiej Gorze.Taka prawda.Teraz tam jest dyskoteka doroslego czlowieka .
~Kert 5-02-2019 20:27
A może wszystkie szkoły rozliczyć z liczby zdających maturę.....A nie gadać bzdury... internaty..... och....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group