• Piątek, 19 kwietnia 2019
  • Godz. 23:17
  • Imieniny: Adolfa, Konrada, Leona, Tymona
  • Czytających: 5494
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rzemiosła odzyskują blask

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 lutego 2019, 10:36
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2019, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze, która pozwoli na odzyskanie blasku od zewnątrz. Budynek B został już oddany do użytku, a wkrótce zakończą się prace przy głównym budynku i w części warsztatowej.

W ramach inwestycji, w budynku A przewidziano roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku głównego, warsztatów i łącznika z salą gimnastyczną w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplickiej 34 w Jeleniej Górze. Zamówienie realizowane jest w ramach „Termomodernizacji budynków oświatowych Miasta Jelenia Góra – Etap I” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Ostateczny termin realizacji określono na 17 lipca 2019 r., a koszt to niemal 6,5 mln zł (wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM z Legnicy).

Budynek B został już oddany do użytku, jest zrobiona sala gimnastyczna. W ramach inwestycji jest też wymiana centralnego ogrzewania, okien, drzwi, drenaż. Już widzimy oszczędności w cieple - powiedziała Anna Szydłowska-Robak, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Nie powinno być problemów z dotrzymaniem terminu realizacji, a niewykluczone, że prace zakończą się szybciej - dodaje A. Szydłowska-Robak.
Okładka jest bardzo ważna - jak nas widzą, tak nas piszą. Cieszymy się, bo już dociera do nas wiele pochlebnych opinii, że budynek B przy ul. Cieplickiej wygląda pięknie - stwierdziła dyrektorka, która przyznała, że na razie zostaną tam sale lekcyjne, ale nie wyklucza zmiany funkcji budynku B, choć przedstawiciele szkoły i miasta nie chcą zdradzić pomysłu na wykorzystanie tej części szkoły. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może tam być internat dla uczniów spoza Jeleniej Góry, których w tej placówce nie brakuje.

Twoja reakcja na artykuł?

31
86%
Cieszy
1
3%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~głupota 1-02-2019 11:10
Rzemiosła odzyskują blask w odróżnieniu od cechu rzemiosł różnych które sie zwija pod władzą dobrodzieja radnego Zbigniewa Ł.
~Kratka. 1-02-2019 16:46
No to gratulujemy pomysłu p.dyrektor. dzieci będą zjadły żarcie z bemara bo tam warunków innych nie ma,dodatkowo zatrudnić trzeba całą rzeszę ludzi do obsługi zamiast zagospodarować to co już jest niedaleko. W zeszłym roku do komisju oświaty wpłynął wniosek o remont niezagospodarowamych pomieszczeń przy istniejącej już bursie w Cieplicach. Kto więc lobbuje za Rzemiosłami? No to by trzeba było zobaczyć kto z kim jest spowinowacony i kto nadal miesza w barze urzędu miasta. Może w tym budynku B filię stowarzyszenia Brata Alberta zrobić
~niezalogowany 1-02-2019 18:31
do: ~Kratka. (16:46)
może dla miasta jest to lepsza inwestycja? chociażby lokalizacja?
~Kratka 1-02-2019 20:29
do: ~niezalogowany (18:31)
Tylko za nasze pieniądze. Po co od początku powoływać do życia coś co już istnieje, wystarczy zainwestować w remont bo całą reszta,obsługa, administracja,kadra pedagogiczna jest, brakuje jedynie kilkudziesięciu miejsc. Po nawale podwójnego rocznika potem 2 placówki będą świeciły pustkami i nakłady inwestycyjne jak zwykle pójdą w błoto,znów będą zamykane,ludzie zwalniani. Czy tych z im ktoś uczył jakiejś ekonomii I logicznego myślenia?
użytkownik facebook 1-02-2019 16:50
Ilona Mejr
~anonim 1-02-2019 19:21
1nternat przy ul. Jagiellonskiej byl dla uczniow przyjezdnych z innych miejscowosci, byla kuchnia z zapleczem, pokoje ladnie urzadzone, a przeniesli burse na Strelecka Gore. Kto sprzedal internat Szkoly Rzemiosl? Kto sie tym zajal?Wiadomo, ze internat sprzedal owczesny dyrektor ,ale byl ktos drugi w zmowie. Teraz ucznioeie musza zjezdzac z gorki i wchodzic wysoko pod gorke.
~Kratka 2-02-2019 2:29
do: ~anonim (19:21)
Bursa na Leśnej to nie internat z Jagiellońskiej. To placówka z Sobieszowa. Takie tu w Jeleniej Górze już mamy klimaty,że niszczy się szkoły,placówki w myśl chorych układów i czyjegoś widzi mi się. To robota ówczesnego dyrektora bursy a późniejszego radnego J.W. wespół zespół z ówczesnym wice prezydentem,który do tej pory ma plecy i układy w UM i lobbuje za Rzemiosłami,oczywiście w myśl,że rodzinie trzeba pomóc
~anonim 1-02-2019 20:30
Rzemiosla blyszczaly na cala Polske, kiedy produkowano dywany, krysztaly, meble, makaty tkane recznie i co zostalo?To byl kombinat.Warsztaty byly wyposazone w najnowoczesniejszy park maszynowy.Rzemiosla ksztalcily uczniow na wykwalifikowanych fachowcow do pobliskich zakladow produkcyjnych Kowary, Myslakowice. Zorka. To tyle w temacie. Czy teraz odzyskaja ten blask?
~uczeń 2-02-2019 13:42
a ja się cieszę jako były uczeń, że szkoła się rozwija, że wypięknieje bo uczeń jest najważniejszy, widać sporo pracy i chęci, jeśli to prawda z internatem to uczniowie skorzystają najbardziej, nie będą musieli dojeżdżać, będą mieli bardzo blisko do szkoły
~Zamieszkanka 2-02-2019 13:55
To może dajmy równe szanse wszystkim szkołom i przy każdej otwórzmy internat. RZEMIOSŁA zyskują blask ale tracą renomę i poziom. Tam każdy miernika przetrwa byleby liczba uczniów się nie zmniejszyła. Uczniowie głośno o tym mówią i część tych wymiennych jest mocno zbulwersowana, bo tak naprawdę nie trzeba nic tam robić i się zdaje z klasy do klasy. Liczy się ilość a nie jakość.
~dar 2-02-2019 15:13
Jak to miło czytać, że w dalszym ciągu jesteśmy zazdrośni, zawistni i tylko czekamy żeby komuś było gorzej., Chcą się rozwijać to dobrze, niech każda szkoła zajmie się sobą, a nie podgryzaniem innych, a na pewno będzie to lepsze dla młodzieży, bo taka postawa w komentarzach uczy jak komuś dokopać.
~Zamieszkanka 2-02-2019 17:16
do: ~dar (15:13)
Ja bym tylko chciała żeby moje dziecko było traktowane stosownie do jego wysiłku. Jedni się starają,uczęszczają sumiennie na zajęcia,angażują się w życie szkoły a wielu nie robi nic, nawet w szkole się pojawiają sporadycznie,wychodzą z zajęć A nauczyciele nie reagują i taką miernotę z roku na rok przepychają bo polityka szkoły jest taka żeby tylko liczba uczniów nie spadła. Jak to ma wpływać na morale uczniów
~Taki ktoś 2-02-2019 19:00
do: ~Zamieszkanka (17:16)
Może Pani nie wie że w szkołach, w każdej szkole, nie tylko Rzemiosłach, nauczyciele mają obowiązek dostosować się do opinii poradni psychologiczno pedagogicznej każdego ucznia, który ma taką opinię. Myślę że niektórzy mogli się poczuć urażeni tym komentarzem
~Zamieszkanka 3-02-2019 1:50
do: ~Taki ktoś (19:00)
Ja nie mówię o dzieciach z dysfunkcjami tylko o zwykłych lekach. Przez 3 lata taka panice w kl.nic nie robi,na lekcję przychodzi kiedy chce i wychodzi kiedy chce,najczęściej wogóle jej nie ma A jak już jest to czas spędza na spalarni. Moja córka się spina by zrobić jak najwięcej prac A ta przynosi z łaskę na uciechę 2,3 i to niedokończone. To jak mają się czuć inne dzieci. Nikt nie reaguje. Co to za praktyki,co to za nauczyciele,co to za szkoła.
~anonim 2-02-2019 20:47
Nowa elewacja na szkolnym budynku nie oznacza ,ze szkola odzyskuje blask,W latach szescdziesiatych budynek B byl sypialnia/internatem/ dla chlopcow.Uczniowie czworkami chodzili na posilki do internatu zenskiego przy Jagiellonskiej w Cieplicach. Duzo staran i wysilku wlozyl dyrektor, zeby internat powiekrzyc,Udalo sie, ale trwalo to kilka lat.Zamieszkiwali tam w dobrych warunkach, dobrym wyzywieniu i dziewczeta i chlopcy. Trwalo to dlugo,az komus przszlo na mysl,zeby sprzedac, a mlodziez ulokowac w bursie na Streleckiej Gorze.Taka prawda.Teraz tam jest dyskoteka doroslego czlowieka .
~Kert 5-02-2019 20:27
A może wszystkie szkoły rozliczyć z liczby zdających maturę.....A nie gadać bzdury... internaty..... och....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
88
Tak
75%
Nie
24%
Nie wiem
1%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group