Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7703
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rzemiosła ku czci patrona

Piątek, 18 czerwca 2021, 12:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rzemiosła ku czci patrona
Fot. Przemek Kaczałko
Jak już informowaliśmy, na terenie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych pojawiło się wiele malowideł na murach, a także rzeźby czy ławka filozofów. W czwartek (17.06) odbył się też piknik z Wyspiańskim.

Sabina Przepiórska wprowadziła uczestników spotkania w tajniki hortiterapii - nauczyciele oraz uczniowie przeszli gołą stopą pośród drzew w parku szkolnym. Następnie uczniowie wykonali nasadzenia roślin wokół muralu z wizerunkiem patrona. Ponadto, odczytano rys biograficzny oraz poezję patrona szkoły, a całość zwieńczono piknikiem.

Kiedy zobaczyłam piękne malowidła na murach szkoły, zobaczyłam ogromny potencjał i efekt terapeutyczny - powiedziała Sabina Przepiórska, która jest mamą jednego z uczniów. - Przygotowałam biesiadę na kocach, żebyśmy poczuli się jak w dzieciństwie, odczuć przyrodę, wtopić się w nią, tak - jak promował to Stanisław Wyspiański. - Artyści są szczególnie wrażliwi na przyrodę i mogą dzięki niej złapać oddech - dodała hortiterapeutka.

Była to też okazja, aby wręczyć Mateuszowi Ciecierze certyfikat laureata XXVI Edycji Programu Stypendialnego "Zdobywaj wiedzę i świat", czego dokonał dyrektor Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego - Artur Czelny.

Program stypendialny zaadresowany jest do uczniów, którzy wyróżniają się na terenie placówek, bądź społeczności lokalnej. Nie trzeba być prymusem, tylko realizować swoją pasję dla dobra swojego lub ogółu - powiedział Artur Czelny, który chwali sobie współpracę z Rzemiosłami, ale to nie jedyna jeleniogórska szkoła zaangażowana w program.
Udzielam się w szkole w różne imprezy, robię zdjęcia i dzięki temu realizuję się w swojej pasji. Nauka technikum fotografii i multimediów sprawia mi przyjemność - wyznał Mateusz Cieciera.

Z kolei Jarosław Kujda z Fundacji Leroy Merlin otrzymał statuetkę Przyjaciela Szkoły.

Współpracujemy ze szkołą już ponad 3 lata. My możemy ich wesprzeć materiałami budowlanymi, a u nas umożliwiamy uczniom odbywanie praktyk. Cieszy nas ta współpraca i liczymy na kreatywnych absolwentów szkół, bo nasi klienci są coraz bardziej wymagający - powiedział Jarosław Kujda z Leroy Merlin w Jeleniej Górze.
Cieszę się, że to inicjatywa rodzica, bo to dla nas informacja zwrotna, że to, co robimy - bardzo się podoba - dodała Anna Szydłowska-Robak, dyrektorka Rzemiosł.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
3
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group