Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9188
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rzemiosła dla Niepodległej

Niedziela, 30 września 2018, 6:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 października 2018, 11:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rzemiosła dla Niepodległej
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbyła się wystawa poplenerowa uczniów Liceów Plastycznych z Jeleniej Góry, Wrocławia, Opola, Łodzi i Katowic, pod hasłem "Ocalić od zapomnienia – Obrona Lwowa". W trakcie spotkania, w szkolnej auli miejscowi uczniowie zaprezentowali etiudę " Święto wiosny", była też wystawa pamiątek związanych z Niepodległością.

Uczestnicy pleneru wykonali prace techniką pastelową – taką, jaką tworzył patron szkoły Stanisław Wyspiański. Prace stworzone podczas pleneru wezmą udział w konkursie „Ocalić od zapomnienia – Obrona Lwowa” ogłoszonym przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, oddział w Jeleniej Górze.

Zanim przybyli goście mogli obejrzeć efekty pleneru, w szkolnej auli zaprezentowano etiudę "Święto wiosny", o której pisaliśmy szerzej po premierze w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego, która miała miejsce 15 września. Następnie przyszedł czas na otwarcie wystawy pamiątek związanych z Odzyskaniem Niepodległości. Pamiątki zostały zebrane i opisane przez uczniów pod opieką Anny Czaplickiej – nauczycielki historii. Wśród eksponatów znalazły się m.in. monety II Rzeczypospolitej.

Przedstawiciele władz miasta i Rzemiosł, podziękowali uczestnikom wręczając pamiątki i dyplomy, a ponadto wyróżniono Hotel Cieplice i Justynę Szczygielską z Informacji Turystycznej w Jeleniej Górze, wręczając statuetki "Przyjaciel szkoły".

- Zrobię wszystko, by w 2019 roku odbyły się tutaj plenery, ale dla nauczycieli - zadeklarowała Maria Len, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Dolnośląskiego, która była zachwycona inicjatywą jeleniogórskiej placówki.

Podsumowaniem wieńczącym całe przedsięwzięcie będzie wystawa pokonkursowa „Ocalić od zapomnienia – Obrona Lwowa” w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, której wernisaż zaplanowano na 11 listopada 2018 roku. Wystawa czynna będzie do końca grudnia 2018 roku. Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” sfinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group