Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3726
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rzeki w regionie stają się groźne (aktualizacja)

Sobota, 20 czerwca 2020, 12:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 10:54
Autor: WAC
Region: Rzeki w regionie stają się groźne (aktualizacja)
Fot. UG Mysłakowice
IMGW wydało ostrzeżenie o dalszych, intensywnych opadach deszczu, które spodziewane są dziś (20.06) w powiatach: bolesławieckim, kamiennogórskim, kłodzkim, wałbrzyskim, złotoryjskim,  dzierżoniowskim, strzelińskim, ząbkowickim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku ze spodziewanymi w najbliższych godzinach opadami deszczu wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla zlewni górnego Bobru, górnej Kwisy oraz górnej Nysy Łużyckiej. W tym rejonie możliwe jest wezbranie wód rzek z przekroczeniem stanów alarmowych.

Wodowskaz na rzeka Kamienica w Barcinku o godzinie 10.00 pokazał przekroczenie stanu alarmowego o 24 centymetry. W związku z przekroczeniem na potoku Łomnica, w sołectwie Łomnica, stanu ostrzegawczego poziomu wody wójt gminy Mysłakowice wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy. Stan obowiązuje do odwołania.

W regionie rzeka Miedzianka w Bogatyni przekroczyła o 6 cm stan alarmowy. Stan ostrzegawczy przekroczyły rzeki Czarny Potok w Mirsku, Witka w Ostróżnie i Kaczawa w Świerzawie.

Sytuacja hydrologiczna w gminie Mysłakowice na godz. 17.00 jest stabilna. Następuje powolny spadek poziomu wody we wszystkich potokach. Do ogłoszenia alarmu powodziowego na potoku Łomnica koło mostu żelaznego zabrakło 1 cm. Prognozy IMGW zapowiadają kolejne opady deszczu w godzinach nocnych. Sztab powodziowy w gminie na bieżąco monitoruje poziom wody na suchym zbiorniku w Mysłakowicach i dane hydrologiczne IMGW ze stacji badawczych z terenu gminy.

Na Dolnym Śląsku strażacy interweniowali od rana do godziny 19 ponad 90 razy. Głównie chodziło o usuwanie powalonych drzew i skutków lokalnych podtopień. Na terenie województwa przekroczone zostały stany alarmowe na 12 wodowskazach, ostrzegawcze na 14.

Strażacy najczęściej interweniowali w powiatach: kłodzkim, jeleniogórskim, wrocławskim, lubańskim, lwóweckim, strzelińskim, ząbkowickim i zgorzeleckim.

Twoja reakcja na artykuł?

11
12%
Cieszy
6
7%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
2
2%
Złości
65
72%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group